Директор філармонії Микола Кравченко: «Наш репертуар − це не просто «гоп-ца-ца». Кожен номер спрямований на виховання патріотизму»

Автор: Нова Газета

Із нагоди відкриття 71-го концертного сезону у Кіровоградській обласній філармонії відбулася прес-конференція, на якій директор філармонії Микола Кравченко розповів, чим житиме головний концертний майданчик області у нинішньому сезоні.

 

Про дітей

Починали розмову з дітей, а точніше, з діяльності Дитячої філармонії, яка у четвер, 8 жовтня, відкривала 25-й концертний сезон. Загалом за 25 сезонів на сцені філармонії відбулося 2,5 тисячі концертів, які відвідали понад 900 тисяч дітей. Митці підрахували: за весь час існування Дитячої філармонії на сцені виступили 25 тисяч обдарованих дітей! Мало хто знає, що в Україні всього чотири дитячі філармонії – крім кіровоградської, діють ще майданчики в Києві, Одесі та Черкасах. Черкаські колеги, розповів Микола Кравченко, переймають досвід у кіровоградців і завжди повертаються додому вражені від побаченого.

Про автобус

Крім відкриття сезону, є ще одна приємність, про яку повідав Микола Кравченко – це тверда надія на придбання автобуса, який є запорукою успішних гастролей будь-якого колективу.

− Ми чекали на цей автобус років 7 чи 8… До цього кожен наш гастрольний виїзд (а ми в районах проводимо за рік 150 концертів) нагадував справжнє знущання над артистами і глядачами. Наприклад, останнього разу ми так і не доїхали до Ульяновки – концерт довелося скасувати, бо на півдорозі зламався наш старий «Ікарус», якому вже більше 25 років. Я дуже вдячний  депутатському корпусу за виділення 2 млн. грн. на придбання автобуса для філармонії. Тендер вже оголошено, і вже скоро ми відновимо гастролі по Європі. Запрошення вже маємо з Німеччини, Італії, Польщі, – поділився радістю Микола Кравченко.

Про активну концертну діяльність

Багаторічний очільник обласної філармонії відзначає: умовний синдром «нам не до концертів, коли війна» потроху минає. «Боюся думати, що це пов’язано з черговою виборчою кампанією, хочу вірити, що ця затребуваність не мине», − сподівається М. Кравченко.

Із контрабасиста –в далекобійники

Неприємна новина – з філармонії цього року звільнилося шестеро артистів. П’ятеро з них – це танцюристи із балету ансамблю «Ятрань», один – конт-рабасист, який, щоб прогодувати сім’ю, був змушений пересісти за кермо автомобіля і стати «дальнобійником». Звичайно, усіх тих, хто звільнився, об’єднала одна проблема – мала зарплата (наприклад, у Кореї танцівниці із «Зорян» пообіцяли зарплату у 1 тис. євро, у Кіровограді вона отримувала 2,5 тис. грн.).

Про російських артистів

У філармонії кажуть, що дослухалися до критики публіки, мовляв, не патріотично запрошувати виступати російських зірок. За словами Миколи Кравченка, у цьому концертному сезоні кіровоградці мають шанс показати, як вони підтримують національного артиста. Поки що, зізнається директор філармонії, справа з підтримкою рухається туго: на концерт Віктора Павліка на час прес-конференції було продано всього 17 квитків. На улюблене для багатьох поколінь шоу «Маски» – 26 квитків…

Про реабілітацію учасників АТО

Для бійців АТО у філармонії провели більше 10 концертів. Крім духовної допомоги, колектив філармонії дбає і про матеріальне – долучався до збору коштів на все, що було необхідне військовому формуванню, де більше року служить їхній колега Павло Тихонов.

− На одному з концертів «Зорян» боєць, який був поранений під час бойових дій і проходив реабілітацію вдома, став на коліна перед артистами! А потім підійшов до мікрофону і сказав: кращої реабілітації годі й хотіти. Наш репертуар − це не просто «гоп-ца-ца». Кожен номер на сцені обласної філармонії спрямований на виховання патріотизму. Наші концерти – це реабілітація і для тих, хто повернувся із зони АТО, і для їхніх рідних, – вважає Микола Кравченко.

Підготувала Інна ТІЛЬНОВА,
фото  з архіву обласної філармонії

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА