Книга за 4,5 місяця, або «Я довбаний оптиміст…»

Автор: Нова Газета

У рамках всеукраїнського турне письменник Макс Кідрук презентував у Кіровограді продовження першого українського технотрилера «Бот». Нова книга називається «Бот: Ґуаякільський парадокс».

 

Як зазначив на початку зустрічі Макс Кідрук, для нього підготовка цієї презентації стала найважчою серед усіх інших. «І «Бот», і «Твердиня», і «Жорстоке небо» мали під собою чітке наукове або історичне підґрунтя. І я, роблячи презентації, ніколи не розповідав сюжет, я розповідав про те, що стало повштовхом для написання і, таким чином робив презентацію цікавою. Підґрунтя ж «Бота-2» повністю повторює підґрунтя першої книги», − наголосив письменник.

«Бот: Ґуаякільський парадокс» вийшов друком у вересні 2015 року і розповідає про події, які відбувалися у січні цього ж року. Історія починається з того, що у Тихому океані, неподалік західного узбережжя Еквадору, щось дивне коїться з рибою. Місцеві рибалки помічають, що тунці і марліни у буквальному сенсі навісніють. Невдовзі потому на одному з безлюдних пляжів стається масовий викид риби і морських ссавців. Увесь пляж завалений мертвою рибою. Через два дні після цього у місті Ґуаякіль (звідси і назва книги) починається дивна епідемія агресії: люди скаженіють, кидаються на все живе і починають вбивати один одного. За три дні кількість жертв сягнула більше 400 людей. Частину божевільних виловлюють і доправляють у психіатричну лікарню, де працює психіатр, який колись навчався у Парижі разом із Лаурою Дюпре (одна з головних героїнь першої частини). Він телефонує Лаурі і розповідає про ситуацію у своєму місті. Дівчина усвідомлює, що, окрім неї, тільки дві людини у всьому світі розуміють, що насправді відбувається. Це українець Тимур Коршак та південноафриканець Ріно Хедхантер. І щоб розібратися зі складною ситуацією, вони втрьох вирушають до Еквадору.

Розповів автор і про історію створення цієї книги. За його словами, другої частини «Бота» ще не мало б існувати, проте саме з нею зараз він виступає у містах України. Річ у тім, що письменник працював одночасно над кількома проектами. Як він сам себе охарактеризував з цього приводу: «Я довбаний оптиміст, і походу це заразне». Вже по завершенні написання останньої книги «Небратні», Макс зрозумів, що залишається без осіннього туру, оскільки він звик щоосені презентувати щось нове, то необхідно було діяти. «У мене залишалось чотири з половиною місяці, щоб написати хорошу книгу. Я почав шукати якісь історії, які у мене частково вже були написані. Вибору не було, тільки «Бот-2», – зазначив Макс Кідрук. Для прихильників своєї творчості і конкретно книги «Бот» автор повідомив приємну новину – він планує написати і третю книгу, яка стане завершальною у трилогії. Але розпочати роботу над нею обіцяє не раніше 2020 року.

Зараз же Макс Кідрук працює над першим у своїй кар’єрі чистим хоррор-романом «Зазирни у мої сни».

Олег Козупляка,
 фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА