Найкращий парк України – у Кіровограді

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

1958 року на околиці Кіровограда було створено мальовничий парк, який став популярним місцем для відпочинку жителів.

У 1972-му парк було віднесено до категорії парківпам’яток. На території парку створено невелику зону з атракціонами для розваг і відпочинку населення. На момент відкриття в парку було сім атракціонів. У середині 90-х парк атракціонів, який у народі кіровоградці називали «Дендропарком», був місцем двозначним.

З одного боку, вдень тут гуляли мами з малечею, з іншого – прогулюватися вечірнім парком було досить небезпечно, адже постійно траплялися якісь прикрі хуліганські історії. Із початку 2000-х парк почав відновлюватися. Тут з’явилися нові атракціони, побудували стаціонарну криту сцену, створили мінізоопарк.

З нагоди свят тут відбуваються шоу-програми, концерти, а влітку працює відкритий кінозал. Із часом Дендропарк планує порадувати ще однією новинкою – аквапарком. Зараз же іде активне обговорення цього проекту.

 

Родзинкою ж парку є шикарні клумби, де навесні розквітає 150 тисяч тюльпанів майже сотні сортів. Подивитися на «кіровоградське диво» приїжджають тисячі людей з усієї країни і відзначають – видовище дійсно не гірше знаменитих тюльпанових полів у Голландії. Крім тюльпанів, парк прикрашають 32 сорти нарцисів, мускарів, а також різні сорти гіацинтів.

Побачити перші квіти можна вже на початку квітня, а пік цвітіння тюльпанів припадає на травневі свята. Завдяки цьому, всі бажаючі зможуть
провести свої вихідні у цьому маленькому райському куточку. Цікаві факти:  У Дендропарку знаходиться найбільший атракціон «Автодром» в Україні: 25х25 м.  Щорічно в кінці квітня у Дендропарку проходить Міжнародний фестиваль «Об’єднаємо дітей мистецтвом», який збирає понад тисячу учасників з різних країн.  Щорічно у Дендропарку проходить міський чемпіонат з пляжного футболу. 

У Дендропарку росте понад 50 видів дерев і кущів  Асоціацією парків України Дендропарк визнаний найкращим парком.

 

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА