ВОЮЄМО І ТОРГУЄМО…

Автор: Нова Газета

Більшість депутатів облради не вважають РФ окупантом

 

Мусимо визнати: чим далі в часі початок російської військової агресії навесні 2014 року, тим менш гостро і болісно українське суспільство сприймає чимало важливих подій і речей, дотичних до війни. Типовий тому приклад – Кіровоградська облрада відмовилася визнавати Росію агресором.

Тема нині резонансної блокади ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей) прозвучала під час десятої сесії облради минулої п’ятниці двічі. І двічі – як у порожнечу.

Так, на початку засідання до сесійної зали зайшли громадські активісти та учасники АТО. Керівник Самооборони Майдану Кіровоградщини та учасник блокади окупованих територій Донбасу Микола Джоган озвучив звернення до голови облради. У ньому учасники блокади від області закликали підтримати їхні дії.

– Я особисто брав участь у блокаді, щоб на власні очі все побачити, почути жителів тамтешніх міст, – додав він. – І вони підтримують нас. Не всі, звісно. Але ті, хто на собі відчув «Русский мир», його вже не хочуть.

На його думку, переведення дискусії про доцільність блокади в економічну площину – помилка. Адже слід говорити про життя оборонців, ціну якому ніхто не складає. Пан Микола закликав депутатів своїм рішенням підтримати блокадників, але його слова враження на них не справили…

Далі рада зайнялася буденною роботою, приймаючи рішення із численних питань. Вкотре досить гарячі дискусії і обговорення викликало питання змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області. Проектом рішення передбачалося створення кількадесят і виключення раніше запланованих до створення громад. Причому прийняти рішення передбачалося, як-то кажуть, «пакетом» –голосувати за всі зміни вкупі. Врешті-решт, проект підтримали лише 24 обранці.

Натомість рада легко затвердила низку інших рішень. Так, більшістю голосів затвердили Програму забезпечення сучасними інформаційно-комунікативними системами територіальних громад області. Це означає, що буде створено мережу радіовеж із обладнанням стандарту WiMAX, що забезпечить сільське населення доступом до Інтернету. Крім того, документ передбачає створення інфраструктури широкосмугового доступу до мережі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Фінансування проекту – 21,64 млн грн коштів держбюджету, обласного бюджету та коштів приватних партнерів.

Так само без проблем депутати внесли зміни до обласного бюджету, програми соціально-економічного розвитку, програми  «Власний дім», затвердили кінцеві результати виконання обласних програм, інвестиційну програму ОКВП «Дніпро–Кіровоград» тощо.

Після цього рада взялася за розгляд депутатських запитів. Два із них стосувалися підвищення соціальних виплат і успішно отримали підтримку. Зокрема – запит депутата обласної ради Ірини Чемерис стосовно необхідності направлення звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України з пропозицією підвищити оплату праці медпрацівникам та збільшити обсяг медичної субвенції із держбюджету на 2017 рік. Так само більшістю голосів обранці підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно підвищення розміру мінімальної пенсії, що виклав у депутатському запиті Роман Тімуш. У ньому йдеться про вимогу підвищити розмір соціальної пенсії до 1700 грн, а у разі наявності необхідного трудового стажу мінімальну пенсії підвищити до 3000 грн.

А от запити депутатів відносно підтримки блокади ОРДЛО і визнання Росії агресором відгуку у серцях більшості депутатів не знайшли. Підтримати звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Мінiстрів України із закликом визнати Росію окупантом та заборонити торгівлю з тимчасово окупованими територіями на рівні Закону України пропонував депутат Артем Погребнюк. «За» – лише 23. На один голос менше дала рада на підтримку запиту Олексія Мірошниченка стосовно підтримки торговельної блокади з тимчасово окупованими територіями Донбасу. Якби його підтримали, облрада звернулася б до Президента України, Верховної Ради та уряду з вимогами:

– на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України;

– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України;

– встановити мораторій на ввезення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України та вивезення вантажів (товарів) з неї, за винятком гуманітарних вантажів (товарів), які ввозяться на тимчасово окуповану територію України під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;

– припинити переслідування ветеранів добровольчих батальйонів, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.

 Ігор КРУШЕНИЦЬКИЙ

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА