Обласна рада підтримала блокаду ОРДЛО

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Попри попереднє узгодження тексту звернення у залі розгорнулася гаряча дискусія

 

Нагадаємо, що попереднє засідання Кіровоградської облради в ЗМІ голосно прозвучало саме через те, що обранці більшістю не підтримали наших учасників блокади окупованих районів Донбасу відповідним зверненням, а також визнання РФ окупантом.

Однак ця тема мала продовження – рівно через тиждень після цього керівництво ради скликало позачергову сесію, порядок денний якої складався із єдиного питання: «Про звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України».

Як стало зрозуміло на початку сесії, позачергове скликання відбулося під тиском громадськості.

На початку засідання голова облради Олександр Чорноіваненко повідомив, що засіданню передувало зібрання представників усіх фракції ради, на якому були присутні представники громади: учасники АТО, волонтери та громадські активісти.   

– У результаті нашої роботи, – зазначив керівник ради, – ми напрацювали узгоджене із представниками громадськості звернення. І мені доручили провести, відповідно, сесію.

Та попри узгодженість тексту документа із першого разу затвердити рішення не вдалося. Ще перед голосуванням представники ВО «Свобода» почали озвучувати свої пропозиції щодо тексту звернення. Їхня наполегливість у цьому, емоційність виступів дали підстави захвилюватися більшості депутатів щодо позитивного голосування. Тим паче, що за низької явки (лише 36 обранців із 64, а для прийняття рішення необхідно 33 голоси) саме «Свобода» (три мандати) мала так звану «золоту» акцію. Хвилювалася більшість, що підтримувала узгоджений напередодні текст звернення, недаремно – за нього віддали 31 голос. Чого ж домагалися свободівці? По-перше, виключити із тексту слова підтримки рішення РНБО про блокаду, прийняте напередодні. Крім цього – конкретизувати прізвищами тих, кого треба притягнути до відповідальності за силовий розгін учасників блокади (міністра Авакова та керівника донецької поліції Аброськіна); законом визначити статус окупованих територій та припинити кримінальне переслідування учасників блокади.

Зав’язалася гаряча дискусія. Голова обл-ради намагався довести свободівцям, що майже всі їхні пропозиції відображені у звернення і тільки іншими реченнями. Здавалося, що представників цієї політичної сили ніхто не в змозі переконати. Проте після пропозиції Олександра Чорноіваненка прийняти рішення «в цілому», а потім проголосувати за пропозиції фракції «Свободи» за кожну окремо, відбулося друге голосування. І рішення прийняли 36 голосами. Пропозиції ж свободівців підтримки не знайшли.

У самому тексті звернення зокрема сказано:

«Кіровоградська обласна рада вимагає:

– підтримати рішення РНБО від 15 березня 2017 року щодо:

– припинення переміщення товарів через лінію зіткнення;

– забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України;

– на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб і припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення;

– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продуктів з окупованого Донбасу на територію України;

– припинити переслідування учасників блокади торгівлі з терористами та провести розслідування і перевірку фактів розгону і затримання учасників блокади торгівлі з окупованими територіями;

– відпрацювати дієвий механізм і вжити заходів стосовно негайного звільнення українських полонених.».

Ігор Крушеницький

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА