Володимир Гройсман у Кропивницькому про «Доступні ліки», дороги і реформи

Автор: Нова Газета

У рамках робочої поїздки глава уряду відвідав консультативну поліклініку Кіровоградської обласної лікарні, операційний блок в обласному кардіодиспансері, провів селекторну нараду з питань охорони здоров'я з головами облдержадміністрацій та зустрівся зі студентами медичного університету.

 

У переддень візиту Володимира Гройсмана у місті активізувалися комунальні служби: білили дерева, наносили дорожню розмітку, мили фасади будівель. Деякі центральні вулиці екстрено звільнили від припаркованих авто, а стихійний ринок у центрі міста безслідно зник. Чепурили місто на орієнтовному шляху Прем'єр-міністра в обласному центрі, а щойно він завершив робочу поїздку, машини і торгівці знову повернулися до насиджених місць.

Показовий порядок не залишився непоміченим. «Сам був мером, ніколи не марафетив, щоб замарафєтіть. Я взагалі засуджую розмітки, асфальтування, коли їде хтось із чиновників. Це «закоренєла совеччина». Мені замилити очі неможливо. Хіба я не бачу, що таке свіжа латка чи розмітка на дорозі, чи не бачу, як підмели під бордюрами? Але варто віддати належне, ваша влада продемонструвала, що вони вміють наводити порядок. Тепер треба, аби вони робили це кожен день. Вони мені говорили, що готуються до Великодня. Для мене це аргумент», – прокоментував Володимир Гройсман.

Основна тема робочої поїздки Прем'єр-міністра до Кропивницького – забезпечення українців безкоштовними ліками у рамках програми «Доступні ліки». На селекторній нараді голови ОДА прозвітували про її впровадження та перші результати. Очільник уряду запевнив, що у держави є все необхідне, аби забезпечити людей ліками для якісного лікування за програмою. Він нагадав, що на неї виділено 500 млн грн, а у разі необхідності пообіцяв знайти додатковий ресурс.

За його словами, проблемою залишається необізнаність людей про існування програми. Такий висновок він зробив після відвідин аптеки в обласному центрі та спілкування з її відвідувачами. Також додав, що уряд планує розширювати програму реімбурсації ліків.

Наразі Кіровоградщина демонструє одні з найкращих показників із впровадження програми в Україні. Як повідомив «Новій» директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко, сьогодні участь у програмі «Доступні ліки» беруть 125 аптечних закладів в області, з них 41 – в обласному центрі, загалом же на область було виділено 12,4 млн грн. «В області ліків за програмою потребує близько 600 тисяч осіб. Розуміємо, що ця кількість може зростати, оскільки, можливо, є люди, які звернуться вперше. Звертаючись до лікарів за рецептами, громадяни зможуть визначитись, із яким лікарем підписувати декларацію про обслуговування у межах реформи медицини», – зазначив чиновник. Також він додав, що наразі виписано близько 3000 рецептів.

«Аби отримати ліки, пацієнту необхідно звернутися до дільничного лікаря, терапевта або сімейного лікаря. З них починається процедура, вони призначають ліки. У кожному лікувальному закладі є перелік аптек, із якими укладено договори, де і можна отоварювати отриманий рецепт. У ньому записується лише хімічна формула діючої речовини, тож пацієнт має право самостійно обрати з асортименту аптеки торгову марку препарату, який споживатиме. До переліку входять 157 торговельних найменувань», – Олег Рибальченко.

Під час свого виступу на селекторній нараді голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко порушив проблемне питання дорожнього сполучення між Кропивницьким і Миколаєвом. «Мені голова ОДА (Кіровоградської – ред.) розповів. Цього року на ремонт доріг виділено 15 млрд грн. Ми плануємо вдвічі збільшити цей ресурс. Організовуйте роботу на місцях, готуйте проектно-кошторисну документацію, дивіться за якістю робіт. За 3-5 років ми ситуацію вирівняємо», – відповів очільник уряду.

Крім того, Володимир Гройсман розповів, що уряд вніс до Верховної Ради чотири законопроекти, які передбачають зміну системи фінансування лікарень. «Це означає, що ми фінансуватимемо не приміщення, стіни, стелю, а якісну медичну послугу, в якій є якісне обладнання, якісна заробітна плата лікаря, конкурентність серед лікарів», – наголосив глава уряду.

Йдеться також про визначення державою мінімального пакета соціального забезпечення і заміну старих лікувальних протоколів на сучасні європейські. Ще одна складова медичної реформи – автономізація лікувальних закладів, яка, за переконанням очільника уряду, дасть можливість лікувальним закладам вийти на абсолютно новий рівень управління охороною здоров'я і ефективності роботи.

Не оминув Прем'єр-міністр і теми інших ініційованих урядом реформ, зокрема пенсійної та земельної. Глава уряду заспокоює, пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, та сподівається на підтримку парламенту щодо скасування з 1 жовтня оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. «Ми забезпечимо перерахунок пенсій для 9 млн пенсіонерів з 12 млн. Забезпечимо оновлення пенсій від 200 до 1000 грн на місяць для більш ніж 5 млн пенсіонерів», – наголосив Володимир Гройсман.

Водночас уряд виступає проти продажу землі іноземцям та великим компаніям. Ініційована ним земельна реформа дозволить купівлю-продаж землі тільки між фізичними особами – громадянами України. При цьому концентрація в одних руках не буде перевищувати 200 га. Прем'єр-міністр переконаний, що це дозволить залучити в економіку країни десятки мільярдів доларів.

Олег КОЗУПЛЯКА, фото автора 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА