Сергій ЛЕЩЕНКО: Всі антикорупційні сили повинні об’єднатися

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Минулого тижня у Кропивницькому побував народний депутат від БПП, журналіст-антикорупціонер Сергій Лещенко, де він зустрівся із журналістами та громадою.

 

Лейтмотивом його виступу і відповідей на питання стало твердження: намагання заробляти на політиці продовжується; люди, які прийшли до влади внаслідок Революції Гідності, використовують її для примноження власних капіталів.

Увесь цей процес він звучно називає «корупційною контрреволюцією».

– Схеми і далі працюють, – вважає він.

На підтвердження навів приклад скандального розслідування щодо керівника  «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»: підприємство-прокладка, яку організував її керівник Руслан Журило і завдяки якій, за даними слідства і розслідування Сергія Лещенка, завдала серйозних збитків одному з держпідприємств, і досі спокійно працює і далі виводить кошти із згаданого підприємства. У цих оборудках пан Сергій вважає винним екс-нардепа від БПП Миколу Мартиненка.

– Але ми продовжуємо займатися тим, – підкреслив нардеп, – заради чого йшли в політику. Перш за все, зміною порядку денного в країні, аби боротьба із корупцією стала принципом, що дозволить побудувати чесну і незалежну державу, яка діятиме в інтересах усіх громадян.

Він згадав у цьому контексті історію із позбавленням громадянства екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, назвавши її безпрецедентною:

– Спочатку запрошують реформаторів, а потім позбавляють громадянства з однією метою: позбутися політичних конкурентів. Це неприпустимо не тільки із моральної точки зору. Це як за часів Януковича, але він ізольовував конкурентів у тюрмах, а нинішній президент – за кордоном. Таким чином намагаються зачистити політичне поле.

Чому так відбувається. Тому що не відбулося зміни політичних еліт, після виборів прийшли люди, які звикли на політиці заробляти. Зараз, перед настанням нових виборів, вони зачищають «поляну», щоб за відсутності конкурентів утриматись на новий термін і використовувати владу з корисливою метою.

Це, звісно, неприпустимо, каже нардеп, але він переконаний, що час таких політиків відходить.

– Політика, – вважає нардеп, – стала інструментом власного збагачення. Це – факт, який треба визнати, і продовжувати боротьбу, відштовхуючись від цього.

На думку Сергія, одну із головних ролей у очищенні влади відіграють активісти. Зокрема, і на місцях, адже корупція не має регіональних ознак. Він  висловив вдячність керівнику Центральноукраїнського антикорупційного офісу Андрію Лаврусю  за те, що він не припиняє боротьбу.

Відповідаючи на питання присутніх, депутат зауважив на тому, що нині в країні відбувається антиантикорупційна кампанія, покликана дискредитувати борців із корупцією. На думку Лещенка, президент, не маючи волі боротися із нею сам, обрав шлях протистояння із тими, хто його прямо звинувачує у корупції. Для цього задіюють силові структури і суди. А також ЗМІ і соціальні мережі – для поширення фальшивої інформації про антикорупціонерів. 

Аби витримати такий тиск, вважає пан Сергій, усім активістам-антикорупціонерам слід згуртуватися і використовувати всі можливі засоби тиску на владу, в тому числі і вуличні акції. Крім цього, слід захистити здобутки. Наприклад, Національне антикорупційне бюро, яке «хочуть задушити». 

Сергій Лещенко продовжив думку про згуртованість і водночас повідомив, що не збирається відмовлятися від політики.

– Ми будемо об’єднувати антикорупційні, реформаторські проєвропейські сили, орієнтовані не на олігархів, а на малий і середній бізнес, – заявив політик. – Я вважаю, що це єдиний спосіб домогтися успіху. Якщо всі будуть роз’єднані, партії Саакашвілі, Чумака, Каська, «Демократичний альянс» йтимуть на вибори окремо, то кожна набере по піввідсотка. А люди, які йдуть в політику заради збагачення, наберуть 15… і далі будуть грабувати країну. Це не просто ненормально, це – сценарій, який вони намагаються нав’язати.

За його інформацією, наразі між згаданими силами відбувається постійний контакт і взаємодія, переговори ж про створення політичного блоку можливі під час передвиборчої кампанії. 

Найкращим варіантом, на його думку, стало б об’єднання згаданих сил, плюс – «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та «Самопоміч».

На переконання Сергія, всі антокорупційні сили повинні об’єднатися.

– Усі, хто декларує ці цінності, – підкреслив Сергій Лещенко, – повинні бути разом. Інакше це буде найкраща послуга для корупціонерів. 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА