Олександр ЖИМІНЮК: Рейтинг «Громадянської позиції» в Кіровоградській області вищий від середнього по Україні

Автор: Нова Газета

Останні три роки лідер політичної партії «Громадянська позиція», екс-міністр оборони Анатолій Гриценко не з’являється в ефірах центральних українських телеканалів, що красномовно свідчить про його стосунки з олігархами, яким вони належать.

І попри поширену думку, що рейтинги політиків значною мірою залежать від того, як часто їх бачать на екранах телевізорів,  результати нещодавніх соцопитувань свідчать про протилежне – симпатиків у політика тільки побільшало. Згідно з даними соціологічної групи «Рейтинг» за червень,  Анатолій Гриценко очолив рейтинг народної довіри серед українських політиків. У його порядності не сумніваються 30% опитаних. Політична партія, яку він очолює, також набирає популярності, в тому числі й на Кіровоградщині. Про це та про початок нового політичного сезону й активну участь у ньому обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» читайте в інтерв´ю з її керівником Олександром Жимінюком.

– Олександре Володимировичу,  Анатолій Гриценко улітку під час перебування в Кропивницькому констатував те, що, напевно, вже зрозуміли всі, хто слідкує за політичними ток-шоу, – за нинішньої так званої демократичної влади потрапити в ефір центральних телеканалів йому ще складніше, ніж за попередньої.  Тим часом цікавість українців до нього як до політика й експерта і до політичної сили, яку він очолює, зростає. Чим це пояснюється? І як шанувальники можуть слідкувати за його заявами і діями?

– По-перше, в наш час, на щастя, інформаційний простір не обмежується центральними телеканалами, є багато доступних інформаційних майданчиків, котрі складно контролювати олігархам і владі, через які є можливість доносити до громадськості програмні засади нашої партії, бачення тих чи інших процесів Анатолія Гриценка не просто як політика, а й експерта. Його досить часто запрошують в студії телеканалів «ZIK», «112», «NewsOne».  Записи ж виступів можна без проблем знайти на офіційному сайті партії та в групі «Громадянська позиція» у «Фейсбуці», а також на однойменному каналі в «YouTube».  По-друге, Анатолій Степанович багато їздить різними містами України, спілкується з людьми і особисто, і під час прямих ефірів на регіональних телеканалах, де будь-хто може поставити йому будь-яке запитання.

Для прикладу, на одному з двох наших місцевих телеканалів нам пропонували «фільтрувати» дзвінки від громадян, але Анатолій Степанович категорично відмовився. Він абсолютно не боїться незручних запитань, тому що закинути йому нічого. Мені сподобалася відповідь слухачці, яка зателефонувала до студії програми «Радіомайдан» і порівнювала його з іншими політиками. Анатолій Гриценко запропонував їй подивитися, як живуть його мама в містечку Ватутіне і рідний брат в Умані, щоб переконатися, що він на посаді міністра оборони України не крав і не забезпечив ніякими привілеями ні себе, ні своїх родичів. Вони живуть у звичайних квартирах на звичайні пенсію і зарплату. І сам Анатолій Степанович дуже проста і невибаглива людина. Ось ці його якості –скромність, чесність, відвертість у поєднанні з гострим аналітичним розумом сьогодні на вагу золота серед наших політиків. Тому люди, наситившись брехнею і популізмом, починають звертати увагу не на тих, хто багато обіцяє, а на тих, хто каже так, як воно є, реально оцінює ситуацію та доносить до людей об’єктивну картину.  Це відповідним чином позначається на рейтингах і Гриценка, і партії. Що ж до симпатій до «Громадянської позиції» на Кіровогращині, то тут рейтинг навіть вищий від середньоукраїнського. Згідно з результатами соцопитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, симпатії до «Громадянської позиції» в цілому по Україні поділяють 8,3% опитаних, а в центральному регіоні, відомому підтримкою демократичних сил,– 10,9%.

– Керівники місцевих організацій багатьох молодих і відносно нових політичних партій скаржаться на кадровий дефіцит, на те, що люди зневірилися у політиці і не бачать необхідності об´єднуватися навколо нових лідерів і нових ідей, а ті, хто і мають політичні амбіції, намагаються реалізувати їх у партіях, представлених у Верховній Раді і в місцевих радах. А як у вас справи з кадровим поповненням?

– Проблем із поповненням обласної організації нашої партії немає, за відносно короткий період вона  поповнилася не тільки кількісно, а й якісно. Це і медики, і учасники АТО, і громадські діячі, представники вищих навчальних закладів, аграрії, журналісти. При чому люди не просто реалізовані в тій чи іншій сфері, а й досить впізнавані. Мені приємно назвати нашими однопартійцями заслуженого лікаря України, завідуючого проктологічним відділенням обласного онкодиспансеру Олексія Чалого та багатьох інших. Радує активна і цілеспрямована молодь, яка проявляє ініціативу. Як наприклад, Антоніна Врадій, яка після десяти років роботи юристом у відомих в області підприємствах, виявила бажання балотуватися на голову Тишківської об’єднаної територіальної громади в своєму рідному Добровеличківському районі. І ми її підтримуємо, а також готові підтримати й інших, у кого є бажання приєднатися до партії, хто має професійний досвід та конструктивні ідеї і, безумовно, – незаплямовану репутацію. А скептикам, які орієнтуються тільки на парламентські політичні сили, можу сказати, що в політиці, як правило, перемагають не партії, а особистості. Є багато прикладів, коли на одному і тому ж окрузі найбільше голосів набирає одна політична сила, а по мажоритарці перемагає кандидат від зовсім іншої. І з власного досвіду можу також навести приклад: незважаючи на те, що мене обрали головою обласного осередку «Громадянської позиції» практично напередодні місцевих виборів 2015-ого, і, за великим рахунком, партія ще ніяк не встигла себе позиціонувати у тих районах, де ми зареєстрували первинні організації, наші висуванці все ж потрапили до місцевих рад у Гайворонському й Новомиргородському районах. Це зайвий раз підтверджує, що партії партіями, але кадри вирішують все.

–  Ви свого часу заявляли, що «обнулили» партійні осередки в районах і почали розбудову партійної структури в області з чистого аркуша. Чим це було зумовлено та чи виправдав такий рішучий крок отриманий результат?

– Причин було кілька: в деяких районах організації існували чисто формально, в інших – нам було не по дорозі з колишніми керівниками. Тому ми вирішили, що вдихнути нове життя в місцеві осередки зможуть тільки нові, переконані у правильності свого політичного вибору люди. На сьогодні в області діє 14 районних організацій, незабаром до них приєднаються ще три в Петрівському, Благовіщенському (колишній Ульяновський) та Голованівському районах. Ми не женемося за кількістю. Головне, щоб до нас приходили близькі нам за світоглядом і моральними принципами люди, тому що не хочемо, щоб одна особа зіпсувала репутацію всій організації. Тому, якщо ви відповідаєте вище наведеним критеріям і маєте активну громадянську позицію, ласкаво просимо до нашої партії.

Розмовляла Наталя КРИВОШЕЙ

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА