Антоніна Врадій: Село, в якому хочеться жити, – не лозунг, а моя громадянська позиція

Автор: Нова Газета

В Україні є приклади, коли молодим людям відразу після студентської лави і без трудового досвіду вдавалося зробити більше, ніж старшим і досвідченішим.

 

Так, наприклад, 22-річний Артем Кухаренко з Подільського, що на Черкащині, на сьогодні є не тільки наймолодшим сільським головою, а й одним із найуспішніших. Але й на Кіровоградщині за такими прикладами далеко ходити не треба. Дмитро Пузаков став сільським головою Созонівки Кіровоградського району взагалі в 21 рік, і відтоді мешканці села обрали його на цю посаду вже втретє. Має намір спробувати себе на посаді сільського голови Тишківської об´єднаної територіальної громади Добровеличківського району і 31-річна Антоніна Врадій. Але в неї, окрім молодості і кипучої енергії, за плечима ще й десять років юридичної практики, в тому числі й в одній із провідних колись аграрних компаній області й України. Тож переконана, що така практика і знання законодавства стануть їй в нагоді у впровадженні децентралізації в її рідному районі. Більше читайте в нашому інтерв´ю з Антоніною.

– Перше запитання, яке вам хочеться поставити: що спонукає Кропивницький, в якому вас добре знають і в професійному колі і поза ним, проміняти на периферію?

– По-перше, я народилася і виросла в цьому районі, в селі Липняжка. По-друге, півтора року тому я стала мамою, але в наш час для багатьох жінок перебувати в  декреті – це недозволена розкіш. Так, і переді мною постала необхідність – виходити з декретної відпустки раніше, і це викликає величезний внутрішній конфлікт. Тому що в Кропивницькому мені довелося б віддати Тимофія або в дитячий садочок, або наймати няню. А в селі, де я після народження сина перебуваю 90 відсотків часу, мені не потрібно хвилюватися з цього приводу, бо завжди можна покластися на бабусю.  Крім того, живучи в селі, не можна за нього не вболівати. Я хочу, щоб тут, та й в інших наших селах, були створені хороші умови для життя, робочі місця, розвинена інфраструктура, щоб молодь бачила перспективи для себе не тільки в містах, щоб розбудовувала тут європейську провінцію, а не тікала звідси світ за очі. Тому, коли побачила постанову ЦВК про оголошення виборів до Тишківської ОТГ мого рідного Добровеличківського району, без вагань вирішила балотуватися на її голову. Я хочу вдихнути в цю територію нове життя. Впевнена, що знайду однодумців серед місцевих жителів, з якими займемося розвитком сіл Тишківської сільської ради. Маючи юридичну освіту, знання законодавства, десятирічний досвід роботи та купу ідей для впровадження децентралізації, відчуваю в собі сили і вірю, що за підтримки місцевих жителів мені вдасться все задумане.

– А як сприйняли ваші наміри балотуватися на сільського голову місцеві жителі, адже ви, напевне, вже встигли поспілкуватися з багатьма і поагітувати за себе? Не запитували, чому саме до Тишківської сільської ради, адже ви з іншого села?

– Просто вибори сільського голови Липняжки ще не скоро, оскільки тут  не створено ОТГ. Крім того, на минулих виборах на цю посаду балотувалася моя однокласниця, і я сподіваюся, що на наступних виборах вона обов’язково переможе. Що ж до ставлення місцевих жителів, то воно абсолютно різне: одні дуже доброзичливо поставилися до мене, інші насторожено, треті намагаються не псувати стосунки з нинішнім сільським головою і відкрито підтримувати. І я всіх розумію, в тому числі керівників фермерських господарств, які з пересторогою ставляться до незнайомої молодої людини. Але я вдячна тим, хто мене щиро підтримує, підбадьорює і в соціальних мережах, і телефонними дзвінками, пропонуює допомогу і агітує за мене своїх рідних і знайомих у селах Тишківка, Гаївка, Федорівка, Андріївка, Показове, Попівка, Осикове. А також вдячна партії «Громадянська позиція», яка повірила в мене і підтримала мої прагнення.

– Назвіть основні пункти своєї виборчої програми.

– Комусь вона може здатися амбітною, але насправді все, що в ній викладено, реально втілити в життя, і підтвердженням цьому є досвід інших сільських рад, які не чекають манни небесної і не скаржаться на відсутність коштів, а беруть участь у конкурсах на гранти міжнародних організацій, шукають нові підходи і можливості. Серед основних пунктів – це створення ефективного центру надання адміністративних послуг, де жителі ОТГ зможуть отримувати більшість необхідних довідок та документів. Сприяти створенню молочних та інших товарних кооперативів, що дозволить забезпечити офіційну зайнятість та  відповідно соціальний захист їхніх членів, дасть селянам додаткові можливості і гарантії для реалізації сільськогосподарської продукції та додаткові надходження до бюджету. Сприяти розвитку соціально відповідального бізнесу, готового до організації нового виробництва на селі, зокрема, будівництва підприємства з переробки сільськогосподарської сировини та виготовлення біопалива, а також сонячної електростанції. Створення належних умов торгівлі на Тишківському ринку. Не можна залишатися осторонь потреб освіти і культури в реконструкції та осучасненні закладів. 

– Найбільшим каменем спотикання для більшості керівників територій є комунальне господарство. Які першочергові кроки, на вашу думку, треба зробити в цій сфері?

– Провести ревізію існуючих тарифів на воду; налагодити співпрацю з міжнародними грантовими організаціями для вирішення проблем водопостачання та енергоефективності, в тому числі реконструкції водогону, будівництва нових ліній, встановлення автономного вуличного освітлення за рахунок сонячних панелей. Зрозуміло, що не слід забувати і про поточні проблеми – ремонт та облаштування вуличних колодязів; організацію централізованого вивезення сміття, ремонт доріг і тротуарів, облаштування дитячих майданчиків та стадіонів. Окремим напрямком для себе виділила соціальний захист населення: надання безоплатної правової допомоги; постійну турботу про ветеранів Другої світової війни, воїнів-афганців, учасників АТО, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та дітей війни; підтримку та соціальний супровід багатодітних сімей; організацію реалізації продукції першої необхідності за соціальними цінами та мобільний соціальний магазин в селах Андріївка, Богданівка, Вірне, Гаївка, Новомихайлівка, Показове, Попівка, Федорівка; безперебійне автобусне сполучення між населеними пунктами ОТГ.

Для мене це не просто програма, а карта змін, яку я готова доповнити конструктивними побажаннями та пропозиціями виборців. Я працюватиму для них і сподіваюся на їхню підтримку!

 – Успіху вам!

Розмовляла Наталя Кривошей

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА