Єгор Фірсов: Треба боятися не сильної президентської влади, а безвідповідальності

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому народний депутат України 7-8 скликань, позбавлений депутатського мандата через вихід із фракції БПП, Єгор Фірсов розповів про рішення створеної ним торік політичної сили «Альтернатива» підтримати лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка на майбутніх президентських виборах.

 

На початку травня створена Єгором Фірсовим у 2017 році політична партія «Альтернатива», що позиціонувала себе як проукраїнська альтернатива «Опозиційному блоку» на Донбасі, приєдналася до політичної партії «Громадянська позиція».

«Напевно, у кожного виникає таке резонне запитання, чому Гриценко?, – зазначає Єгор Фірсов. – Відверто, на вибір вплинули три базові критерії: порядність, патріотизм і професійність. Анатолія Степановича можна зустріти у центрі будь-якого міста  України без охорони, коли він спілкується з людьми. І ніхто не скаже, що колись давав Гриценку хабар. У нього немає ні офшорів, ні сліпих трастів і за кожну зароблену копійку він може чітко прозвітувати».

За словами екс-нардепа, існує лише дві обставини, у країні може щось змінитися: обрання гідного Президента або 226 голосів у парламенті. Інакше, якими б ініціативними та патріотично налаштованими не були окремі депутатські групи – змінити систему їм не вдасться. І для того, щоб вивести країну із кризи, команда Анатолія Гриценка робить ставку на сильну президентську владу. «Анатолій Степанович неодноразово говорив, що треба боятися не сильної президентської влади, а безвідповідальності. Ми за сильну президентську владу, оскільки вона потрібна для того, щоб швидко вийти з кризи і провести необхідні реформи. Історія не знає прикладів, коли б країна виходила із серйозної кризи зусиллями парламенту, завдяки дискусіям», – наголосив екс-нардеп Фірсов.

Політик переконаний, що майбутній президент повинен бути ознайомлений зі справами і викликами, які стоять сьогодні перед країною. На його плечі ляже спілкування з вершинами світової політики – Трампом, Макроном та Меркель. Тож Україна не може дозволити собі президента, який ще певний час буде входити у курс справ. «У нашій молодій політичній силі було бажання самостійно піти на вибори, висунути когось із молодих і, можливо, набрати кілька відсотків. Але я переконаний, що саме зараз в країні немає часу на піар. Або через 10 місяців Україна отримає нового президента, і саме з його адміністрації почнуться реформи і боротьба з корупцією, або країна знову втратить 5 років», – вважає Фірсов.

Водночас політик заявив про активізацію інформаційних атак з метою чергової дискредитації Анатолія Гриценка. На це, на його думку, вказує зареєстрована у Верховній Раді постанова про створення тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме діяльність Міноборони за останні 13 років. «Ми знали, що без цього не обійдеться, – говорить Фірсов. – Про підготовку такої спецоперації попереджав екс-голова СБУ Віктор Трепак. Чому така комісія з’явилася саме зараз, а не, скажімо, в 2014 році? Тому що тоді ніхто й подумати не міг, що у Гриценка настільки виросте рейтинг. Я знаю Анатолія Степановича з 2011 року як людину дуже принципову. У нього була можливість товаришувати із владою, але він відмовився».

Також колишній нардеп додав, що наразі тривають перемовини щодо підтримки Анатолія Гриценка на президентських виборах політичними силами «Самопоміч», «Демократичний альянс», рух «Хвиля» Віктора Чумака та окремими патріотично налаштованими людьми. За його словами, тільки об’єднавшись і створивши потужну регіональну мережу, можна захистити голоси виборців від фальсифікацій із боку діючої влади.

Олег Козупляка

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА