Наші висуванці

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

В Україні розпочалася активна фаза чергового виборчого процесу – реєстрація кандидатів до парламенту. Нові (чи нові-старі) обличчя Верховної Ради восьмого скликання обиратимемо за старою системою: половину за так званою мажоритарною (одномандатні округи), половину — за партійно-блоковими списками.

 

 

Раніше відбулася низка висувальних партійних з’їздів, на яких політичні організації визначили своїх достойників для роботи під куполом ВР. «Нова газета» зосереджує увагу на тих із них, хто обиратиметься в п’яти мажоритарних округах Кіровоградщини, а також на тих, хто її представляє в партійних списках найпотужніших партій. Інформація – станом на першу половину середи, 17 вересня. Вона відображає не лише претендентів, які на цей день офіційно були зареєстровані Центральною виборчою комісією України, а й тих, які офіційно заявили про бажання балотуватися.

 

99-103

 

Нагадаємо, що порівняно з минулими виборами до Верховної Ради межі одномандатних виборчих округів в Кіровоградській області не змінилися.

 

Отже…

Кандидатами на право представляти інтереси виборців ОВО №99, що охоплює лише м. Кіровоград, наразі є такі особи: головлікар обласного онкодиспансера Костянтин Яриніч (Блок Петра Порошенка), депутат Кіровоградської міськради Павло Топчій («Батьківщина»), активіст Майдану Микола Гречуха (партія «Сила Людей»), Тетяна Бородіна (Радикальна партія Ляшка) та голова благодійного фонду «Наша родина» Олена Шевченко («Народний фронт»). (Тут і далі подаємо перелік усіх, хто на сьогодні заявив про свою участь у перегонах, не залежно від того, пройшли вони реєстрацію в ЦВК чи ще ні).

 
Список висуванців, цілком очевидно, неповний. Зрозуміло, що його поповнять ще кілька відомих місцевих діячів. Зокрема, як запевнили наше видання у виборчому штабі нардепа Андрія Табалова, їхній шеф знову спробує свої сили в кампанії в обласному центрі. Подання документації на його реєстрацію в ЦВК заплановане на цей тиждень чи початок наступного.

 

Однозначно спробує таку саму роль і координатор Євромайдану, колишній бютівець Сергій Михальонок. Як зазначив Сергій Анатолійович у розмові із кореспондентом НГ, висуватиметься він сам, без підтримки жодних партій чи блоків.

 

Цікаво, що «ліві», колись досить популярні в регіоні і про яких вже майже забув пересічний виборець Кіровоградщини, цієї кампанії знову заявлять про себе. Від «Блоку лівих сил» на мандат довіри від кіровоградців претендуватиме колишній депутат місцевої облради, член Соцпартії України, голова громадської організації «Правозахист» та аспірант Кіровоградського педуніверситету Олександр Гавриленко.

 

Загалом у Кіровограді, з огляду на прізвища кандидатів та їхні послужні списки в політиці, знову можна очікувати на цікаву боротьбу. Для повноти картини бракує хіба що колишнього кандидата від Партії регіонів. Але не будемо «перейматися» – процес реєстрації триває…

 


ОВО №100 (із центром у Бобринці, включає частину Кіровограда, Бобринецький, Компаніївський, Кіровоградський, Новоукраїнський, Вільшанський та Добровеличківський райони). На сьогодні список претендентів має такий вигляд: Леонід Соловчук («Батьківщина»), Михайло Блавацький (ВО «Свобода»), Євген Дементов (самовисування) та екс-заступник голови ОДА Богдан Андрющенко (партія «Сила Людей»). Останній, до речі, зауважив нашому виданню, що попри підтримку зазначеною партією залишається безпартійним.

 

Цілком очевидно, що на цьому окрузі свою кандидатуру виставить і нинішній нардеп Станіслав Березкін, від нього ж обраний до ВР.

 

За словами очільника місцевого штабу Блоку Петра Порошенка Костянтина Яриніча, кандидатура від цієї політсили на округ була, але вона не пройшла партійний «відсів».

 

А «Народний фронт», за словами керівника його регіонального штабу Олександра Горбунова, поки що веде перемовини із потенційними кандидатами в кандидати.

 

ОВО №101 (із центром у Голованівську, охоплює Голованівський, Ульяновський, Гайворонський, Маловисківський, Новоархангельський та Новомиргородський райони): на сьогодні позмагатися за право представляти населення цієї території зголосилися колишній нардеп від Народної партії Юрій Литвин (самовисування), депутати облради Олег Голімбієвський (Блок Петра Порошенка), Ігор Добрянський («Батьківщина»), міський голова Малої Виски Юрій Гульдас (самовисування) та підприємець Євген Соловчук («Народний фронт»).

 

Компанію їм скласти хотів і обраний від цього округу народний депутат Віталій Грушевський (екс-член ПР). Щоправда, його спроба зареєструватися кандидатом завершилися відмовою ЦВК через проблеми із поданою ним документацією.

 

ОВО №102 (центр – м. Знам’ян-ка, входять Знам’янський, Олександрівський, Світловодський, Онуфріївський та Новгородківський райони). Тут вже визначилися такі претенденти: Віктор Бойко (самовисування), колишній секретар Київради Олесь Довгий (самовисування), вже колишній голова Кіровоградської ОДА Олександр Петік (ВО «Свобода»), Олексій Луганов («Батьківщина»), Вадим Бондар (Блок Петра Порошенка), селищний голова Онуфріївки Сергій Самородченко (Блок лівих сил), світловодський громадський діяч Сергій Лібега («Народний фронт») та Олександр Беляй (самовисування).

 

ОВО №103 (центр – м. Олександрія, охоплює Олександрійський, Петрівський, Долинський та Устинівський райони). Тут за мандат змагатимуться Іван Жилка (самовисування), Анатолій Кузьменко (Блок Петра Порошенка), Віталій Журавльов («Батьківщина»), Володимир Дожджаник (партія «Сила Людей»), командир кіровоградського 3-го полку спецпризначення Віталій Пікулін («Народний фронт») та Анатолій Дорофеєв (самовисування). Тут до позавчора залишалася інтрига: чому від цього округу вдруге поспіль не балотується Сергій Кузьменко, поступившись місцем своєму батьку Анатолію. Відповідь на питання дав президент, призначивши пана Сергія на посаду голови облдержадміністрації.

 

Списочники

 

Відразу зауважимо, що дізнатися імена висуванців, які представлять Кіровоградщину за партійними списками, нам вдалося не повністю. Представники одних обіцяли передзвонити і повідомити потрібну нам інформацію, з іншими ж зв’язатися взагалі не вдалося. До таких зокрема належать «Радикальна партія Ляшка» та Партія розвитку України (так само відсутня інформація про можливих кандидатів від ПРУ на ОВО).

 

До списку ВО «Свобода» наша область делегувала наступних людей. Голову обласної організації Ігоря Степуру (№48), голову Долинської РДА Олександра Ромащенка (78), учасника АТО із Компаніївки Андрія Семенова (104), голову Кіровоградської міськорганізації Сергія Запорожана (130), знам’янчанина Юрія Майбороду (156) та Наталію Святокум(198) із Новомиргорода. Щоправда, вівторок вніс корективи у цей перелік, оскільки Сергій Запорожан у цей день заявив про вихід із лав партії. 

 

Блок Петра Порошенка включив до списку чомусь лише одного представника від області — очільника місцевого «УДАРу» Анатолія Ревенка. Він розташувався на 127-му місці. (Нагадаємо, що «УДАР» йде на вибори спільно з партією Президента). 

 

У Блоку лівих сил наш регіон презентуватимуть викладач Андрій Дробін, підприємець Сергій Короб, студент КДПУ Віталій Слюсаренко та координатор «Кредитного Майдану» Лариса Соколовська. Номери претендентів у списку цієї політсили не визначалися, як зазначили нам в обласному штабі БЛС.

 

ВО «Батьківщина» до виборчого списку внесла 7 представників Кіровоградщини. Найвище у ньому поставили голову облради Олександра Чорноіваненка – 45 місце. Далі — екс-голова обласної організації ВО Валерій Кальченко (51), Роман Колісніченко (77), Олена Армаш (93), Ольга Гранатова (128), Любов Житня (152) та Світлана Манжул (220).

 

 У списку «Народного фронту» фігурують троє жителів нашої області. Це – керівник обласного штабу НФ Олександр Горбунов (№41), Павло Сорока та Олександр Цертій. Місця останніх наразі оприлюднювати не стали, посилаючись на організаційні моменти.

 

Компартія надала у списку нашим землякам 4 місця. Найвище з-поміж них, 22-ге, – у кіровоградки Вікторії Дем’янчук. Решта розташувалися на 53-ій, 102-ій та 159-ій позиціях.


А політична партія «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)» не надала кіровоградцям у своєму списку, що складається зі 147 позицій, жодного місця. Поцікавитися причинами такого явища матимемо нагоду під час передвиборчого туру Анатолія Степановича теренами нашого краю.

 


Також наразі відомо, що партія «Сила Людей» під номером 26 внесла до списку кіровоградця Віталія Коваля.

 


Після завершення реєстрації всіх кандидатів «Нова газета» опублікує повний перелік пошукувачів мандатів народних депутатів, які балотуються від Кіровоградщини чи беруть тут участь у виборах. Тоді ж ми за можливості заповнимо прогалини в інформації про біографічні дані, політичне минуле та рід занять кожного з них.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА