Радикальна Партія почала боротьбу за подолання вето Президента

Автор: Нова Газета

Радикальна Партія Олега Ляшка у 2015 році добилася запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка.

Але спритні ділки продовжують вивозити український ліс за кордон цілими вагонами та ешелонами. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн кубометрів української деревини. Тому 3 липня ВР ухвалила новий закон РПЛ про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка №5495. У ньому радикали добилися повної заборони на експорт дров. Також вони добилися суворого покарання для контрабандистів – від 3 до 5 років тюрми і до 12 років за рецидив.

Їхній мораторій і закон №5495 публічно підтримали міністр екології Остап Семерак, ключова галузева асоціація «МебліДерев
Пром», європейські інвестори в Україні та вітчизняні деревообробники. У нас на руках десятки офіційних листів від них та місцевих органів влади.

Ними було прораховано,  що у 2017 році з України під виглядом дров незаконно вивезли близько 14 тис. вагонів з лісом-кругляком. Організувати таку масштабну контрабанду без сприяння корумпованих лісгоспів, митників, силовиків та урядників неможливо. Факти контрабанди необробленого українського лісу підтвердили британські дослідники з громадської організації «Earthsight’», їх бачить прем'єр Гройсман, але Державне агентство лісових ресурсів не бачить! Тому що мета роботи Держлісу – це незаконне збагачення його керманичів за рахунок нашого лісу. Тому РПЛ ініціює створення у ВР Тимчасової слідчої комісії для комплексної перевірки роботи всіх лісгоспів та Державного агентства лісових ресурсів України.

Три ключових факти про мораторій на експорт лісу-кругляка:

І) Мораторій РПЛ запроваджений з екологічних міркувань та дає великий економічний ефект. У 2017 році, за даними ДФС та Держстату, інвестиції в деревообробку зросли вдвічі – на 2 млрд грн, а надходження до держбюджету від податків – на 400 млн грн. Завдяки мораторію по всій Україні створено сотні нових виробництв і тисячі робочих місць. Наприклад, на Рівненщині
2 нових деревопереробних заводи збудував Йохан Дубнек, якому належить компанія «Українські лісопильні». Європеєць вклав у них 45 млн євро.

ІІ) Мораторій на експорт лісу-кругляка діє. До його запровадження з України експортували майже 3 млн тонн лісу-кругляка на рік. Зараз під виглядом дров контрабандою вивозять не більше 0,5 млн тонн. Різниця разюча, але мораторій може принести іще більше користі – інвестицій, робочих місць та доходів українців – за умови повного перекриття контрабанди лісу.

ІІІ) Мораторій на експорт лісу та дров не порушує наших міжнародних угод. Президент наклав вето на закон №5495, бо, на його думку, документ суперечить Угоді про Асоціацію з ЄС. Це неправда. Бо і діючий мораторій на експорт лісу, і підтримана парламентом заборона експорту дров підпадають під виняток в Угоді про Асоціацію з ЄС та Угоди СОТ.

Заборона або суттєві обмеження на експорт лісу-кругляка діють у понад 30 країнах світу, у тому числі: в Канаді (з 1906), США (з 1926), Бразилії (з 1969), Малайзії (з 1972), Індонезії (з 1985), В'єтнамі (з 1992), Новій Зеландії (з 1993). Для прикладу, в Угоді про вільну торгівлю України з Канадою записано, що Канада може безстроково обмежувати експорт деревини усіх видів, зокрема й лісу-кругляка.

23 липня 2018 року Президент наклав вето на закон РПЛ про боротьбу з контра­бандою лісу-кругляка №5495. Гарант та його посіпаки перетворили Україну на сировинну колонію, бо їм це вигідно. Їм, але не українцям!

«Ми не дозволимо комусь торгувати життями тисяч українців!!! Подивіться, на що перетворилися Карпати. А це легені України! Після знищення лісів розпочнеться руйнація гір тощо. Адже все воно взаємопов’язано. Ні Президент, ні хто інший з тих зловмисників цього не бачать, бачать лише повні кишені грошей. Сьогодні депутати Радикальної Партії усіх рівнів надсилають Звернення до Уряду та Верховної Ради, аби Президент таки підписав цей закон, щоб зупинити незаконний вивіз лісу та покарати зловмисників», – зазначив голова Кіровоградської територіальної організації РПЛ Михайло Бевзенко.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА