Роман Безсмертний у Кропивницькому: якщо все залишатиметься як є, буде нова революція

Автор: Нова Газета

 

У Кропивницькому відбулася дискусія «Якої ми хочемо України», ініціатором та організатором якої виступив відомий політик, майбутній кандидат у Президенти Роман Безсмертний.

 

Як зізнався політик, мета його приїзду – це зрозуміти настрої українців і відчути, чого найбільше очікують громадяни від майбутніх президентських виборів. Побувавши вже в тринадцяти українських містах, Роман Безсмертний зміг зробити висновок, що сьогодні необхідно перезасновувати державу – нинішня не здатна справитися з тими проблемами, що перед нею постають. Власне, саме для цього він і балотуватиметься у президенти на майбутніх виборах 2019-го року.

На початку зустрічі Роман Безсмертний поділився приємними емоціями від перебування у Кропивницькому, де він зустрівся зі старими друзями, з якими знайомий ще з 1980-х років, і де сподівається знайти нових однодумців, які готові змінювати країну. Як виявилося, добратися до нашого обласного центру команді Безсмертного було нелегко. Далися взнаки і якість вітчизняних доріг, і сама система сполучення між містами. Між тим Кропивницький колись мав шанс отримати аеропорт, який би сприяв розвитку міста. Роман Безсмертний розповів, що за часів Радянського Союзу  Кіровоградщина була першим регіоном, який ініціював і зробив кам’яне покриття доріг. За це Кропивницький отримав обіцянку від керівництва держави збудувати в місті аеропорт, але через брак потужностей його збудували в Кривому Розі… Ця історія, припускає політик, потім і заклала відношення і до міста, і до регіону.

Від розмов про місто Роман Безсмертний перейшов до оцінки ситуації в усій державі.

«Діагноз» для України

Згідно з результатами міжнародних досліджень, в Україні простежується небезпечна тенденція – майже повний розрив між державою та людиною. Це означає, що держава сприймає суспільство як об’єкт свого паразитування, а людина відповідно не відчуває потреби у такій державі. Крім того, суспільство давно переросло державу у своєму розвитку − воно активне і прогресивне, а держава відстала та зосереджена на собі.

Щоб подолати цей розрив, слід упровадити якісно нову політику, яка у свою чергу можлива тільки за умови перезаснування держави. Єдиний легітимний шлях для цього – це прийняття нової Конституції, в якій чільне місце будуть займати не повноваження державних органів, а права та інтереси людини.

Якщо такого перезаснування не зробити, напруга між суспільством та державою буде зростати, що приведе країну до нової революції.

Про алгоритми миру

Роман Безсмертний має особливий погляд на питання війни і миру в Україні. Війна, говорить він, несе в собі не тільки великий біль і трагедію, але й шанс на відродження армії, військово-промислового комплексу та суміжних галузей, створення нових робочих місць.

Але влада сьогодні недостатньо працює над обороноздатністю країни і зараз українське військо воює скоріше завдяки підтримці суспільства.

«Так, за п’ять років війни Україна досі немає свого патронного заводу. А з 11 продемонстрованих взірців бронетехніки, жодна не поставлена на серійне виробництво», − зауважує Роман Безсмертний і додає: за п’ять років керівництво мало можливість  створити боєздатну армію, щоб сідаючи за стіл переговорів з агресором, мати за спиною сильні аргументи.

Для корупції сьогодні ідеальні умови

Однією з найбільших бід українців є також корупція. З нею наша держава бореться чи не найдовше, проте й досі не може похвалитися успіхами. На думку політика, замість того, щоб боротися з корупцією, спеціально засновані для цього органи конкурують між собою. Тим часом для корупції створюються ідеальні умови, а суддів, які дійсно були би здатні судити президента чи народного депутата, просто не існує.

«Держава протягом чотирьох років крутила педалі на велосипеді, при цьому  залишаючись на місці, бо цей велосипед нікуди не їхав», − влучно характеризує Безсмертний національні традиції боротьби з корупцією.

Для того, щоб позбутися цих традицій, потрібна зміна самих принципів роботи держави. Поставити на прослуховування телефони чиновників, притягати їх до суворої відповідальності за службові зловживання, зробити незалежними голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна – і так буде зникати простір для корупції, яка сьогодні можлива через надмірну монополізацію повноважень і непрозорість роботи влади.

Сучасна українська політика – як шоу

Спілкуючись із журналістами провідних видань Кіровоградщини, Роман Безсмертний прокоментував інформацію про можливу появу у переліку кандидатів на посаду президента коміка Володимира Зеленського. Він був небагатослівним, зазначивши, що взагалі оцінює українську політику як шоу, разом із тим позитивно ставиться до людей, чия професія – акторство. Проте категорично проти застосування акторських здібностей у політичній діяльності.

«Коли я 27-річним опинився в українському парламенті, а це були 90-ті роки, поряд зі мною сиділи Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл… Ким їх зараз замінили? Людьми, які на камери цілують корів?», − досить емоційно висловився дипломат.

Про адмінреформу

Маючи досвід роботи над темою адміністративного поділу держави, відвідавши не одну країну світу, Роман Безсмертний добре орієнтується в питаннях адміністративно-територіальної реформи. На його думку, сучасна реформа децентралізації недосконала і є скоріше експериментом влади, ніж справжньою реформою.  Вона не враховує реальні потреби мешканців.

«Коли в Україні починали цю реформу, кількість сільського населення складала 40%, а зараз ця цифра становить 32%. Це яскраво свідчить про «успішність» реформи. Я наполягаю на тому, щоб одному району відповідала одна ОТГ. Інакше ситуація буде такою, як сьогодні – коли лише 34% новостворених ОТГ подають ознаки життя», − прокоментував політик.

Причиною цих та інших явищ української дійсності Роман Безсмертний називає «інституційну фахову неспроможність», за якою стоїть вже згаданий відрив держави від людини. Українці мають шанс змінити цю ситуацію – і цей шанс слід використати 31 березня 2019 року, добре проаналізувавши кожне прізвище у виборчому бюлетені.

Олександра Мушкет

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА