Анатолій Гриценко у Кропивницькому: Чесні у владі – це гідне життя. Вибори дають шанс

Автор: Нова Газета

19 грудня лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко побував відразу в трьох містах області – Кропивницькому, Олександрії та Світловодську, де виступив в ефірах місцевих телеканалів, а також провів круглий стіл із аграріями в обласному центрі.

Говорили про те, як побороти аграрне рейдерство і створити повноцінний чесний ринок землі. Також з журналістами порушили питання справедливих комунальних тарифів і зарплат та об’єднання демократичної опозиції навколо Анатолія Гриценка як єдиного кандидата в президенти на виборах 2019 року. Нагадаємо, до команди «Громадянської позиції» приєдналися лідер руху «Хвиля» Віктор Чумак, голова Європейської партії України Микола Катеринчук та лідер партії «Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко. Гриценко зауважив, що він та команда відчувають відповідальність за долю країни. Змінити нинішню ситуацію в ній буде непросто, але це єдиний шлях.

«Когось треба буде відтягнути від корита, когось посадити… Доведеться робити речі, за які не відразу скажуть «дякую» або й не скажуть узагалі. Але ці речі потрібно буде зробити, щоб відновити безпеку й справедливість, щоб жити по-чесному, щоб люди не тікали за кордон», – сказав Гриценко. І вкотре наголосив на необхідності представників демопозиції Андрія Садового, Романа Безсмертного,  Святослава Вакарчука, Олександра Солонтая об’єднуватися і працювати разом.

Що означає «Чесних більше»?

Багато ключових питань, які хвилюють людей, включаючи пенсії, зарплати, тарифи, фінансування освіти і медицини, залежать від того, чи будуть чесними митники, податківці, чи буде чесне ціноутворення та закупівлі.

«Чесні у владі – це нормальне гідне життя, і вибори дають такий шанс. Дають шанс привести до влади не олігархів, а чесних і порядних людей», – каже Гриценко.

Навіть при нинішньому рівні корупції можна більшість змусити жити чесно, переконаний політик.

«Риба гниє з голови, а тому її не можна починати чистити з хвоста, – вважає він. – Мені не треба буде «носити». І ніхто не прийде до фермера чи до підприємця і не скаже віддати частку».

Гриценко: тарифи можна 
і треба зменшити

«Сьогодні структура витрат монополістів у сфері ЖКГ не тільки в Києві, а й тут, на місцях (теплокомуненерго, водоканали), не розкривається нікому. Отримані від людей гроші не йдуть на відновлення мереж і модернізацію, а зовсім на інші потреби. Коли ми проведемо ревізію витрат, уже там буде резерв для скорочення тарифів», – зазначив політик.

За його словами, тарифи на газ можна зменшити принаймні на 30% за рахунок власного видобутку. Але для цього треба провести ревізію галузі, щоб зрозуміти, скільки видано ліцензій на розробку родовищ і кому, чи законні вони і чому газ не видобувається. На жаль, сьогодні в Україні газовидобувна сфера вкрай корумпована, ліцензії скуповують за безцінь, щоб потім перепродати. У ній треба негайно навести лад, адже надра країни за Конституцією належать народу і він має ними користуватися, впевнений Гриценко.

«Але при цьому слід розуміти, що ніде немає і не буде дешевої енергії, просто в Європі люди не відчувають від цього такого пригніченого стану, як у нас, бо в них інші доходи. Тому навести лад у цій сфері – не достатньо, потрібно ще забезпечити людям гідні зарплати. Бо мільйони виїдуть, і не буде кому піднімати країну», – переконаний він.

Про боротьбу з аграрним рейдерством

«Ми не маємо права цього не зробити. Майнові права повинні бути захищені. Фермерів уже тіпає, бо приходять люди у камуфляжі, показують фальшивий папірець, оформлений реєстратором чи нотаріусом, вони звертаються до правоохоронців, а ті сміються. Через цю проблему внутрішньої незахищеності людина не матиме жодної мотивації жити і працювати в цій країні. Тим більше, що сьогодні вже забирають не тільки врожаї, паї чи підприємства, а й квартири», – сказав Гриценко, коментуючи проблему аграрного рейдерства. За його словами, аби здолати рейдерство, потрібно відновити справедливість і законність. Правила і закон мають бути однаковими для всіх, а рішення суддів – чесними.

«Ми вже бачимо, що стимули, такі як високі зарплати і пенсії для суддів, не діють. Тому, крім зеленого коридора стимулів, має бути червоний коридор відповідальності за прийняті рішення, – сказав Гриценко і нагадав, що у 2009 році, коли був народним депутатом, зареєстрував законопроект щодо відповідальності суддів, представників органів влади та правоохоронців за неправомірні дії і неправосудні рішення. – У ньому я пропонував  пожиттєве покарання без права амністії та конфіскацію майна. Законопроект підтримав парламент, але Президент наклав вето», –  підкреслив Гриценко.

В Україні має бути ринок землі, а не базар

Під час розмови з аграріями лідер «Громадянської позиції» пояснив свою позицію щодо ринку землі. Він має бути  чесним, враховувати інтереси кожного аграрія і кожного селянина, а не монополістів. «Ми – проти «базару», ми – за справедливий земельний ринок. Бо якщо земля скуповуватиметься за безцінь, коли немає обігових коштів, це призведе до того, що, крім монополістів у енергетичному секторі, з’являться монополісти в аграрному. Нам не потрібні олігархи ще й на селі», – каже політик. Анатолій Гриценко закликав об’єднуватися чесних і порядних заради країни, аби спільно забезпечити її рух вперед та здолати проблеми, які цьому заважають. Аграрії–учасники круглого столу з лідером «Громадянської позиції» відзначили спільні погляди щодо вирішення нагальних для них проблем.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА