«СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ БУДЕ 700 ЄВРО І ВИЩЕ», – Анатолій Гриценко у Кропивницькому

Автор: Нова Газета

22 лютого Кропивницький з робочим візитом відвідав кандидат у Президенти України, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Він поспілкувався з виборцями, лідерами громадської думки міста, журналістами, а також представив свою виборчу програму.

 

Під час прес-конференції Анатолій Гриценко заявив, що йде у Президенти лише на одну каденцію, наголошуючи, що цього часу цілком вистачить для реалізації виборчої програми «Чесний Президент – служитиме людям!».

«Якщо команда не спроможна виконати свою програму за 5 років – немає чого йти в президенти, – сказав Анатолій Гриценко. – Людям треба повернути відчуття впевненості і надії. І ми з командою зробимо це за один президентський термін».

Анатолій Гриценко багато їздить по Україні, нині у графіку політика практично щодня нове місто. У всіх регіонах люди прагнуть одного –  бачити і розуміти, що про їхні проблеми знають. І головне – що кандидат разом з командою спроможний їх вирішити. Зауважимо, що Анатолій Гриценко – єдиний кандидат на пост президента, який публічно представив людей, що посядуть головні пости в країні за його президентства. Зокрема, кандидат на пост голови СБУ – Віктор Трепак, міністра оборони – Іван Апаршин, очільника Національного банку – Олександр Савченко. Перебуваючи у Кропивницькому, Анатолій Гриценко пообіцяв невдовзі озвучити також імена людей, які посядуть пости Генпрокурора та міністра закордонних справ – (і за два дні після приїзду до Кропивницького заявив, що потенційний міністр закордонних справ у його команді – це Світлана Заліщу, депутат Верховної Ради нинішнього скликання – Ред.).

Показати і команду, і свої програми Анатолій Гриценко також закликає і опонентів. Адже люди не повинні голосувати за «кота у мішку», вони мають знати, кого той чи інший кандидат приведе до влади. Тож вчергове лідер «Громадянської позиції» закликав конкурентів до відкритих дебатів у прямому ефірі на національних телеканалах. Сам політик заявив, що готовий дебатувати разом з командою і обґрунтувати кожен пункт і кожну цифру своєї передвиборчої програми.

«Виведемо виборчу кампанію із віртуальної площини реклами на бордах та телебаченні –  у реальну площину. Люди повинні знати програму кожного кандидата, щоб зробити свій вибір», –  заявив Анатолій Гриценко.

Середня зарплата 700 євро і вище – це реально

Якщо говорити про виборчу програму політика, то треба зауважити, що у ній зафіксовані цифри і заробітної плати, і пенсії.  Зокрема, середня зарплата має становити 700 євро і вище, а пенсія – понад 200 євро. Перебуваючи у Кропивницькому, Анатолій Гриценко зауважив, що це реальні цифри. Він мав консультації з представниками Української ради бізнесу, які розповіли, що готові платити ці суми вже зараз. Але тільки за умови, що будуть працювати чесно і сплачувати лише офіційні податки, а не побори чиновникам на кожному кроці.

Пенсії ж можна підняти вже зараз, для цього треба подолати нинішні корупційні схеми. Адже саме через корупцію щороку український бюджет втрачає близько 400 мільярдів гривень, розповів Анатолій Гриценко. Це підрахунки, отримані спільно з Українською радою бізнесу. Команда Гриценка налаштована повернути ці гроші в бюджет. І тоді за рахунок цих коштів одразу можна буде підняти пенсії і зарплати лікарям, вчителям, військовим.

 «Щороку 400 млрд гривень не доходить у бюджет країни, осідаючи в кишенях чиновників. Потрібно вичистити корупцію на митниці, в податковій, державних підприємствах і тендерах, фармацевтиці. Це дасть можливість підняти рівень пенсійного забезпечення, освіти, медицини і подбати про тих, хто не може працювати», – зазначив Анатолій Гриценко.

Щороку через корупційні схеми з українського бюджету виводиться до 400 мільярдів

Тому боротьба з корупцією – це важливий пункт програми Анатолія Гриценка. Починати треба з голови, переконаний кандидат на пост Президента. Тож у разі перемоги очищення він почне з Банкової, Кабміну, Генпрокуратури. І далі – воно відбудеться на всіх рівнях. Зокрема, у планах скоротити кількість чиновників, підвищити зарплати тих, хто залишиться, і при цьому зробити покарання жорсткішим.

«Ми маємо навчити чиновника правильно працювати і дати йому гідну зарплату. Якщо попри стимули і навченість людина виявляється червивою, заробляючи на країні – будемо карати. Тільки поєднуючи стимули й покарання, можна подолати корупцію», – зазначив кандидат на пост Президента.

Також планується проводити перевірки чиновників на поліграфі і ввести провокацію хабарами.

«Кожен чиновник буде знати, що в будь-який момент до нього можуть прийти і запропонувати хабар. Якщо погодився – йде до в’язниці. Адже ті, хто прийшли на державну службу –  мають служити народу», – зазначив Анатолій Гриценко. 

 Ціни будуть удвічі меншими

Ліки – це не товар, ліки – це життя, зауважив Анатолій Гриценко. Він переконаний, держава має контролювати їхню якість і ціни. Адже від них залежить здоров’я багатьох людей. У виборчій програмі Гриценка передбачене зменшення вартості ліків удвічі, а також відновлення державного контролю за їхньою якістю. За підробку шахраї нестимуть кримінальну відповідальність. Наголосив політик і на необхідності пропагування здорового способу життя та профілактики хвороб. Оскільки лікувати хворобу, особливо на запущених стадіях, значно дорожче, ніж виявляти на ранніх. Глобальна проблема, яку має вирішувати держава – здоров’я нації. 

«У нас немає Міністерства охорони здоров’я. У нас є Міністерство лікування хвороб. Усі обговорюють первинну і вторинну ланку лікування. А чому не говорять про здорових людей? Якщо ми будемо хворіти, на лікування ніколи не вистачить коштів. Скільки у вашому місті залишилося спортивних майданчиків? Чи вчить сьогодні хтось маму, яка народжує, як поводитися з дитиною? Чи є профілактика, щоб виявити хворобу на початковій стадії? Стимулювання здорового способу життя і державна підтримка профілактики – це те, що потрібно кожній родині», – зазначив  Анатолій Гриценко.

 «Комуналка» має становити не більше ніж 15% від доходу родини

Ще одне завдання, записане у передвиборчій програмі Анатолія Гриценка, зробити так, щоб тарифи на комунальні послуги були справедливими. Для цього треба їх переглядати і виключити з них корупційну складову. Щодо ціни на газ, то її треба зменшувати за рахунок нарощення власного видобутку. Для цього у нашій країні є необхідні ресурси. «Комуналка» не повинна бути проблемою для сім’ї, переконаний Анатолій Гриценко. 

«Платіжки за комунальні послуги не повинні перевищувати 15% сукупного доходу родини. Сім’я має не просто виживати, а гідно жити», – зазначив політик.

Реформа армії включає скасування примусового призову

Оборонна реформа Анатолія Гриценка включає у себе три компоненти. Перший – це скасування примусового призову і створення професійної контрактної армії. Другий компонент – це військовий резерв постійної готовності. Це ті офіцери і солдати, які мають досвід і готові протягом року 3-4 тижні проходити перепідготовку у своїй частині, а решту часу працювати у цивільному секторі. І третій – територіальна оборона. Це – чоловіки певного населеного пункту, патріоти, готові при потребі захищати свою землю. Така практика діє, наприклад, у Швеції і Фінляндії.  І, насамкінець, мотивація. Солдати, мають бути впевнені, що їхня держава про них піклується.

Зауважимо, на зустріч з кандидатом, яка відбулася в Обласному драматичному театрі у Кропивницькому, люди почали збиратися заздалегідь. На момент початку зустрічі зала і чотири яруси балконів були переповнені, тому декому навіть  довелося стояти в проходах. Анатолій Гриценко відповів на питання, які прозвучали  із зали від виборців, а їх було вкрай багато.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА