Сергій Соболєв: «Рівень бруду передвиборної кампанії зашкалює

Автор: Нова Газета

Нещодавно в Кропивницькому відбулася прес-конференція з народним депутатом України, заступником голови партії «Батьківщина» Сергієм Соболєвим, на якій одним із ключових питань були, звичайно, майбутні вибори, точніше – брудні технології.

 

«Рівень бруду передвиборної кампанії зашкалює, перевершили навіть найстрашніші часи Януковича. Інформаційний ринок перетворився не на змагання кандидатів,  а на змагання того, хто за ким стоїть на цьому ринку. Альянс Порошенко-Медведчук, який склався на базі 4 каналів, не дає можливості повноцінної дискусії – нашу політичну силу на ці канали не допускають, якщо і допускають, то самі вибирають, кого хочуть бачити і які питання висвітлювати», – розповів Сергій Соболєв. Мова йде про взяття під контроль діючою владою каналів «Тоніс», 112 і «News one», а якщо додати «5 канал», то зрозуміло, ЗМІ нині доступні далеко не всім. Піддав сумніву пан Соболєв і законність продажу цих каналів.  «Канал 112 був проданий по ціні, яку приховують, але, за інформацією телекритиків, це приблизно удвічі нижче, ніж реальна вартість цього каналу», – додав депутат.

На запитання журналістів про можливі фальсифікації на виборах Сергій Владиславович запропонував підійти в агітаційні намети блоку Петра Порошенка і переглянути, що пропонують агітатори, а це в основному анкети з особистими даними.
«І так по всій Україні. Це незаконно, ми передали сотні таких заповнених анкет поліції. Друге, договір на агітацію, ми знаємо розцінки – це 1000 грн. Відкриті кримінальні провадження щодо цього. Що робить ЦВК? Приймає рішення: якщо ви платите агітаторам транспортні, харчові, готельні, інші видатки, це не є підкупом. Такого навіть Януковичу не снилося. В законі чітко записано, не можна за агітацію платити гроші, саме тому ми оскаржили це рішення в Київському адмінсуді, і воно  вже ухвалено, правда, ЦВК призупинила це рішення, подавши апеляцію, зараз чекаємо рішення по апеляції. Не можна платити виборцям за голосування, і ми дуже зацікавлені в тому, щоб і поліція, і прокуратура такі факти зупиняли у зародку. Крім того, відновлюється так званий паралельний сервер, журналістам стало про це відомо. Ми вимагаємо негайно перевірити ці дані. До того ж ви чудово розумієте, для чого 44 кандидати, я вже не кажу про двійників Тимошенко, Шевченко, інші приклади того, що готуються масові фальсифікації. В чому нам  пощастило – другий тур виборів співпав із Великоднем християн західного обряду. Ті мільйони громадян, які працюють за кордоном, зазвичай приїжджають додому, тому ті, хто розраховує ставити галочки замість них, прорахуються. Крім того, наші штаби будуть вести свої окремі підрахунки, і сподіваюся, на ранок 1 квітня будемо мати  повну інформацію про перебіг виборів», – сказав Сергій Соболєв.

Олена Цюцюра

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА