Вибори Президента – 2019

Автор: Нова Газета

Україна дізналася результати першого туру виборів Президента України. Як голосувала Кіровоградщина – в огляді «НГ»

 

Із самого ранку вулиці, вокзали та аеропорти по всій країні і області патрулювали бійці спецпідрозділу СБУ. Мета такого патрулювання – не допустити спроб дестабілізації громадського порядку та протидіяти терактам з боку ворожих спецслужб. За висновками Канадської спостережної місії, вибори в Україні відбулися чесно і вільно. Не трапилося і надзвичайних подій і на виборчих дільницях Кіровоградської області, проте деякі незначні порушення все ж були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ.

Результати виборів по області

Зранку в окрузі №100 на виборчій дільниці № 350301 (село Гарманівка Компаніївського району) спостерігачі зафіксували видачу бюлетня без пред’явлення паспорта.

На одній із дільниць 102-го виборчого округу (центр Знам’янка) члени дільничної виборчої комісії звітували про перебіг виборів до райдержадміністрації. Про це під час прес-конференції повідомила координаторка громадської мережі ОПОРА Зоя Лебідь.

Як з’ясувалося, на прохання представників ОПОРИ повідомити інформацію про старт виборчого процесу члени ДВК відмовились, пославшись, що звітують лише в РДА. Втім, згодом конфлікт вичерпався, для членів ДВК провели роз’яснення. Вочевидь, вважають в організації, мала місце недостатня компетенція членів комісії.

У день виборів з’явилася інформація Prodereban, заявили у Facebook, про можливий підкуп виборців на стадіоні «Ніка» в Олександрії.

«Можливий підкуп виборців прямо зараз відбувається на КСК «Ніка» в Олександрії. Голоси можуть скуповувати представники Петра Порошенка. Цікавий ажіотаж із повернення начебто квитків на незрозумілу подію відбувається зараз на стадіоні «Ніка» в Олександрії. Про це повідомляють подієві кореспонденти PRODEREBAN, що задіяні у висвітленні ходу виборчого процесу. Ситуація виглядає так, що переважно люди літнього віку підходять до віконечка каси з білими аркушами паперу, а далі отримують гроші та звітують комусь телефоном», – йшлося в дописі.

За інформацією прес-служби ФК «Олександрія», насправді у касах стадіону почали продавати квитки на футбольний матч з донецьким «Шахтарем». Гра відбулася 3 квітня на стадіоні «Ніка».

У Кропивницькому на виборчій дільниці, що розташована у дитсадку №72 «Гномик», склалася ще одна нестандартна ситуація. За власними джерелами CBN, в якості спостерігача від одного з кандидатів у президенти на дільниці перебувала людина… з вадами зору. Як з’ясувалося, людина з інвалідністю пробула на дільниці до першої години по обіді, а потім її відправили додому.

За словами обласної координаторки організації Зої Лебідь, на Кіровоградщині, порівняно з іншими регіонами, найбільше проблем виникало з тим, що деякі виборці були відсутні в списках.

Також в ОПОРІ відзначили і помітну недостатню кваліфікованість членів виборчих комісій, адже значну кількість протоколів відправляли на доопрацювання через різні помилки. Наприклад, про недостатню кваліфікованість свідчить і той факт, що члени одної з виборчих комісій у Кропивницькому відмовились від користування оргтехнікою, аргументуючи це тим, що вони не вміють нею користуватись…

Та все ж сукупність згаданих фактів дозволила ЦВК оголосити результати виборів.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА