НОВА РАДА: як безробітні «працевлаштовуються» в парламенті

Автор: Нова Газета

На момент обрання до парламенту три десятки кандидатів у депутати були безробітними. Майже всі — від партії «Слуга народу». Серед них є люди із забезпечених родин, екснауковці, блогери, а також колишня бухгалтерка. Втім, тепер вони працевлаштовані. У Верховній Раді.

 

Про кількох колишніх безробітних – майбутніх депутатів – розповідає Слідство.Інфо.

Депутатка з Маріуполя Маргарита Шол у Верховну Раду пройшла за списком «Слуги народу». Раніше працювала бухгалтеркою в Українському інституті сталевих конструкцій імені Шимановського. Тепер, як закидають їй деякі користувачі в мережі, безробітна Маргарита весь вільний час «присвячує салонам краси та фітнес-клубам». Принаймні до початку роботи парламенту.

Ще одна безробітна зі «Слуги народу» – Елла Рєпіна. Вона родом із Донецької області, навчалася в Донецькому державному університеті, здобула ступінь кандидата економічних наук, доцент кафедри маркетингу та комерційної справи Донецького державного університету економіки і торгівлі. Працювала економістом кредитного відділу банку «Донкредитінвест». Нині живе в Києві.

Раніше вона займалася бізнесом – з 2011-го й донедавна співволоділа аграрною фірмою «Благодатнівське-2011» разом з чоловіком Григорієм Рєпіним. На відміну від безробітної дружини, чоловік займається бізнесом і дотепер – він співвласник кількох компаній, зокрема «Шахти Похила» в Чистяковому Донецької області. Це підприємство розташоване наразі непідконтрольній українській владі території.

Григорій Рєпін, до речі, також має досвід у політиці: він був помічником нардепа з «Партії регіонів» Віктора Турманова, й сам був депутатом Донецької облради 6 скликання.

У поки що безробітної майбутньої депутатки у власності є Range Rover 2014 року, який може коштувати від 55 до 90 тисяч доларів. А її чоловік володіє Toyota Camry 2017 року.

Майбутня «слуга народу», 25-річна Анна Колісник з Харкова – теж нинішня безробітна. Вона закінчила юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Міжнародне право». На виборах президента у 2019 році була довіреною особою кандидата Володимира Зеленського у 168-му окрузі на Харківщині.

За даними Слідства.Інфо, ймовірно, Колісник має спільну прописку в Києві з працівником прокуратури Криму Олегом Валендюком. Донедавна він очолював головне управління СБУ Києва та Київської області.

Ще один безробітний – Сергій Гривко з Чернігова. Слідству.Інфо Гривко пояснив, що роботу просто не шукав. «А в депутати пішов, щоб розвивати країну», – сказав він.

Раніше працював менеджером зі збуту «ЧернігівГазСпецСервіс» і молодшим науковим співробітником у Чернігівському державному інституті економіки та управління. У 2015 році балотувався до Чернігівської міськради від партії «Наш Край». Засновник двох громадських організацій – «Добровольці» та «Український центр протидії злочинності». Слідству.Інфо Гривко сказав, що в Раді збирається працювати в аграрному комітеті.

Ростислав Тістик – син львівського бізнесмена й колишнього депутата міськради також пройшов у парламент від «Слуги народу». Дядько Ростислава, Володимир Тістик, так само був депутатом Львівської міськради. Брати Тістики – бізнесмени. Вони займаються орендою нерухомості й торгівлею.

А от Ростислав наразі безробітний. На сайті партії «Слуга народу» йдеться лише про його освіту та волонтерство в «Зе команді». Слідство.Інфо не знайшло інформації про те, що він хоч десь працював.

Євгенія Кравчук – також безробітна із «Слуги народу». Вона експертка з комунікацій і голова пресофісу партії. Працювала в журналістиці, була продюсеркою і сценаристкою. Раніше – керівницею пресслужби партії УКРОП. Також була помічницею депутатів Ірини Константкевич з УКРОПу та Сергія Тігіпка з «Партії регіонів». Була Кравчук і партнеркою у New Center Consulting. У відкритих джерелах немає інформації про цю компанію. 

Серед кандидатів, які пройшли в Раду від «Слуги народу», є також Єлизавета Богуцька. Вона лікар з Криму, яка після переїзду в Київ стала блогеркою. Щоправда, це наразі не вважається офіційною зайнятістю.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА