Хроніка «формули»

Автор: Нова Газета

Жовтень почався тривожними для українців новинами, інформація про те, що Україна погодилася на міфічну «формулу Штайнмаєра», яка, крім усього іншого, передбачає відведення українських військ від займаних позицій і  проведення місцевих виборів на окупованих територіях, покликала українців на протести проти такої державної політики з гаслом «Ні капітуляції!».

 

Навіть відеозвернення президента Володимира Зеленського, у якому він запевнив, що «зрада відміняється» і вибори не відбудуться, якщо Україна не контролюватиме кордон, не змінило настроїв – наступного дня низка міських та обласних рад зібралися на позачергові сесії, щоб уже офіційно висловити свою позицію, а на віче, анонсоване у соцмережах, зібралося близько десяти тисяч українців…

4 жовтня. Міська рада Кропивницького

У Кропивницькому на позачерговому засіданні міської ради депутати прийняли звернення до президента та Верховної Ради, в якому закликали відмовитися від стратегії державної політики, передбаченої формулою Штайнмаєра. У зверненні міститься застереження від спроби використання згаданої формули, що, на думку депутатського корпусу, «може призвести до втрати Української державності та територіальної цілісності країни». Також депутати міської ради закликали враховувати думку суспільства під час прийняття рішень, що впливають на політичний курс держави, запропонувавши організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної стратегії на перемовинах щодо російської агресії в Україні та подальшої долі окупованих територій.

Крім того, у зверненні міститься заклик до парламентських патріотичних сил заблокувати ухвалення нової редакції та не продовжувати дію Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» без широкого обговорення та не допустити проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях до моменту повного виведення російських військ з території України, роззброєння незаконних збройних формувань, відновлення контролю над кордоном України державною прикордонною службою, забезпечення перехідного періоду терміном не менше одного року для відновлення інститутів державної влади та повноцінної роботи українських ЗМІ.

6 жовтня. Площа Героїв Майдану: «Ні капітуляції!»

У неділю паралельно із багатотисячним народним віче у столиці у Кропивницькому та Олександрії також відбулися мітинги за участі громадських активістів та учасників АТО. 

Цей день став днем оголошення про початок Національного руху опору під гаслом «Зупинити капітуляцію». Рух підтримали В. Балух (колишній  політв’язень Кремля), В.Брюховецький (почесний президент Києво-Могилянської академії, Герой України), С. Квіт (професор Києво-Могилянської академії),  В. Василенко (Надзвичайний і Повноважний посол України), Р. Безсмертний (колишній член тристоронньої контактної групи у Мінську), У. Супрун (колишня в. о. міністра охорони здоров’я України), О. Ушинський (учасник АТО, голова Асоціації дослідників Голодоморів) та інші.

Повторно українців закликають вийти на Майдан 14 жовтня, у День захисника України.

9 жовтня. Кіровоградська обласна рада

Під час позачергової сесії обласної ради відбулася гаряча дискусія противників і прихильників державної політики щодо війни на Донбасі, зокрема вже відомої всім формули Штайнмаєра.

Крім депутатів облради, слово для виступу мали учасники бойових дій, громадські активісти, які висловилися проти відведення військ, апелюючи до репутації РФ, яка не звикла дотримуватися свого слова.

«Потрібно відступати – значить, потрібно виступати» – такими були аргументи  одного із членів делегації, яка прибула на сесію з вимогою, навпаки, підтримати пункти, прописані документом, відомим як «формула».  Натомість історик Юрій Митрофаненко у своєму емоційному виступі нагадав, як називається мир на умовах ворога – капітуляцією.

У результаті обговорення 33 депутати таки проголосували за звернення обласної ради до президента, в якому наполягають не допустити капітуляції України.

Фото з сайту міської ради

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА