Голова обласної ради Сергій Шульга назвав 7 акцентів у своїй роботі

Автор: Нова Газета

Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга підсумував рік на посаді й озвучив плани на наступний

 

Рік тому 11 грудня сесія обрала головою обласної ради Сергія Шульгу – досвідченого управлінця, учасника війни на Сході. За перші 12 місяців його роботи комунальні підприємства і заклади, де роками не було директорів, отримали своїх очільників. Водночас там розпочалися аудити, які дали перші результати. Окремі комунальні підприємства вдалося буквально врятувати від банкрутства – вони продемонстрували свою дієздатність і показали прибуток.

У планах на наступний рік голова обласної ради назвав посилення співпраці з громадами, подальшу промоцію туристичних магнітів, системний розвиток стосунків із іноземними партнерами та підтримку дітей і молоді.

У своїх підходах до роботи Сергій Шульга визначив сім основних акцентів.

 

ПРОЗОРИЙ МЕНЕДЖМЕНТ 

Голова обласної ради наголосив, його робота прозора – такої ж вимагає і від підлеглих. Саме тому запровадив аудит у комунальних підприємствах і закладах, завдання якого побачити проблемні точки, відпрацювати механізми вирішення і не допускати зловживань. Якщо такі трапляються – просить повідомляти.

«Наприклад, зараз Східний офіс Держ-
аудитслужби здійснює перевірку ОКВП «Дніпро-Кіровоград». В обласній психіатричній лікарні внутрішній аудит завершився, і документи вже скерували правоохоронцям. Якщо хтось бачить порушення чи зловживання – прошу повідомляти. Будемо реагувати. Це наші з вами податки, це якість надання послуг. І зміни мають відбуватися з тим, щоб кожне підприємство, кожен заклад працювали ефективно і на людей», – підкреслив Сергій Шульга.

Голова обласної ради додав, що за рік вдалося стабілізувати фінансовий стан комунального підприємства «Кіровоградфармація», яке забезпечує ліками жителів найбільш віддалених громад.

«Фактично ми його врятували від банкрутства. На початок року збитки підприємства становили понад пів мільйона гривень. Нове керівництво погасило зобов‘язання на суму 300 тисяч гривень. Тобто нам підприємство показало свою дієздатність і ресурси заробляти. Але найважливіше – це соціальна складова. «Кіровоградфармація» утримує аптечні пункти у найбільш віддалених громадах. Наше завдання зберегти ці аптеки. По-перше, жителі області повинні мати можливість придбати ліки, не виїжджаючи до центрів громад, а по-друге, комунальні аптечні пункти стримують ріст цін у комерційних аптеках», – зауважив Сергій Шульга.

 

ДОСТУПНА ВЛАДА

Вперше голова обласної ради, окрім особистих прийомів, започаткував щомісячні виїзні прийоми громадян, які проводить разом із депутатами. Сергій Шульга підкреслив, що завжди відкритий до діалогу з жителями Кіровоградщини. Також нагадав, що має особисту сторінку у соцмережі.

«Завжди реагую на звернення людей. По суті, двічі на місяць проводжу прийоми громадян – один на місці, інший – на виїзді. Зараз жителів області найбільше турбує питання надання швидкої медичної допомоги. З одного боку люди не розуміють, що реформа змінила формат роботи «екстренки», а з іншого – є цілком слушні зауваження. Саме тому депутатська комісія з питань охорони здоров‘я заслухає керівника нашого обласного центру екстреної медичної допомоги», – повідомив Сергій Шульга.

 

СПІЛЬНА РОБОТА
ВСІХ ГРОМАД

 Задля об‘єднання громад і посилення співпраці Сергій Шульга анонсував у новому році створення Муніципальної ліги – дорадчого органу при обласній раді. Він наголосив, ініціатива аполітична і закликав очільників громад підтримати її.

«Якою я бачу роботу ліги? Практичною, аполітичною, з конкретними завданнями, цілями і результатами. Минулого тижня відбулася зустріч із головами районних рад. Говорили в тому числі про виклики, які назріли в громадах у цьому році і які неминуче будуть у наступному, бо процес децентралізації ще потребує шліфування. І саме тому я наголошую на необхідності об‘єднатися й працювати спільно. Насамперед в інтересах людей, які живуть у громадах. У рамках Муніципальної ліги визначатимемо пріоритетні точки, укладатимемо угоду, в якій їх прописуватимемо, і далі будемо втілювати», – пояснив голова обласної ради.

 

КІРОВОГРАДЩИНА –
ТУРИСТИЧНИЙ РЕГІОН

Сергій Шульга подякував усім, хто вже долучився і ще долучиться до промоції туристичних магнітів Кіровоградщини. Вважає цей напрямок розвитку регіону перспективним. 

«Хочу окремо подякувати обласній державній адміністрації, яка долучилася до нашої ініціативи. Чим більше буде промоутерів туристичного потенціалу регіону – тим краще. У вересні ми провели інтерактивну конференцію. Запрацював туристичний портал (travel.library.kr.ua). Зараз працюємо і над розробкою літературно-туристичних маршрутів, подієвих маршрутів, маршрутів особистостей. До нового сезону презентуємо нові і мало відомі локації», – анонсував голова обласної ради.

 

ІНВЕСТИЦІЇ –
ЦЕ НЕ ЛИШЕ ЕКОНОМІКА

Сергій Шульга нагадав, що за його ініціативи вперше обласна рада працює над абсолютно новим напрямком – міжнародною діяльністю. Уже відбулося кілька зустрічей із послами країн-партнерів, під час яких мова велася не тільки про економічну співпрацю, а й про взаємодію у гуманітарному напрямку.

Водночас голова обласної ради анонсував створення Інвестиційної ради. У ній бачить експертів, людей із досвідом міжнародної співпраці, які готові долучитися до розвитку Кіровоградщини. 

«Важливою складовою у контексті роботи з інвесторами обласна рада розглядає аеропорт у Кропивницькому. Це тривалий процес, і він непростий. На одній із попередніх сесій депутатський корпус проголосував за створення комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Кропивницький»». Зараз маємо відпрацювати питання підготовки техніко-економічного обґрунтування та попередніх проєктних рішень, що дасть можливість більш предметно говорити про відновлення роботи аеропорту. На підставі аналізу фахівців визначимося з форматом. Але вже зараз можна говорити, що аеропорт ми розглядаємо і як майбутній вантажний хаб, зважаючи на логістичне розташування Кіровоградської області. Це перспективний напрямок. Ми маємо науковий досвід – це наша Льотна академія, маємо досвід роботи «УРГИ», нам потрібна підтримка від держави, сподіваюся, і її отримаємо», – прокоментував Сергій Шульга.

 

ПІДТРИМКА ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ І МОЛОДІ

Кіровоградщина виховує обдарованих науковців, спортсменів, юних спеціалістів IT тощо, відтак обласна рада повинна стимулювати таких дітей, допомагати реалізовувати їхні ідеї. Це той напрямок, який слід посилити, переконаний Сергій Шульга. 

«У нас є програми підтримки, є конкурс «Активна генерація» серед органів учнівського самоврядування, і його переможці отримують премії на втілення своїх проєктів. Маємо ще й стимулювати молодь. До речі, на наступний рік я оголосив стипендію для найбільш успішного студента чи студентки Центральноукраїнського педагогічного університету імені Винниченка у розмірі 5 тисяч гривень щомісяця. Чекаю зараз на подання кандидатури», – додав голова обласної ради.

Сергій Шульга також повідомив про створення при Кіровоградській обласній раді Центральноукраїнської обласної молодіжної ради. 

«Мені приємно, що молодь побачила в обласній раді свого партнера. До нас звернулися студенти з ідеєю сформувати самоврядний орган. Я її підтримую і готовий всіляко сприяти в реалізації», – зазначив він.

 

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Першим реалізованим проєктом спільно з обласним академічним музично-драматичним театром імені Кропивницького та «Суспільне. Кропивницький», нагадав Сергій Шульга, стала відеоверсія документальної вистави про війну на Сході «Іду за вас».

«Як колишній учасник АТО не з розповідей знаю, що таке війна. На прем‘єрі вистави емоції переповнювали. Дуже сильна і дуже реалістична. Тоді я одразу звернувся до режисера Євгена Курмана і «Суспільного», щоб підготувати відео-версію. Місія проєкту полягала в тому, щоб її побачили якомога більше людей. Коли буваю в громадах, передаю диски з виставою нашим школам. Також передав відео ветеранам війни в Одесу, де відбулося вже кілька переглядів. Люди дякують», – розповів голова обласної ради.

Сергій Шульга зазначив, також уже стартувала реалізація нового патріотичного проєкту – книги пам‘яті про загиблих на Сході військових із Кіровоградщини. За словами голови обласної ради, майбутнє видання покликане донести правду про війну.

«Кожен визначений акцент – це серйозний і відповідальний напрямок у роботі. За рік вдалося зробити чимало. Але попереду завдань іще більше. Будемо працювати, – підсумував голова обласної ради Сергій Шульга і принагідно привітав жителів Кіровоградщини із прийдешніми новорічними та різдвяними святами. – Нехай 2022 рік нарешті стане роком перемог: України – на Сході, людства – над пандемією, добра – над злом. Щиро бажаю всім зустріти Новий рік і Різдво у колі найрідніших. Хай будуть усі здорові і щасливі!».

Юрій ЛЕТА

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА