Сільський голова лише з третього разу

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Протягом двох тижнів Піщаний Брід залишається гарячою точкою на мапі Добровеличківського району – тут громада повстала проти незаконних, на її думку, дій територіальної виборчої комісії, яка перераховувала бюлетені тричі. У результаті перерахунку, посаду сільського голови Піщаного Броду з третього разу посів Сергій Мар’янов, який працюватиме головою вже третю каденцію.

 

Уперше (26 жовтня) різниця між двома основними претендентами на крісло сільського голови Піщаного Броду – підприємцем Сергієм Гладченком та діючим головою Сергієм Мар’яновим − склала 13 голосів на користь Гладченка, удруге після перерахунку різниця була лише в 1 голос (знову на користь Сергія Гладченка), утретє перерахунок відбувся за рішенням Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду. За результатами цього перерахунку, Мар’янов обігнав Гладченка на 15 голосів.

Сергій Гладченко вважає, що Піщанобрідська ТВК не мала підстав удруге перераховувати голоси. Тому й вирішив подати позов до Добровеличківського районного суду з вимогою визнати протиправним повторний підрахунок голосів Піщанобрідською територіальною виборчою комісією. Крім того, Гладченко вимагав у своєму позові визнати переможця виборів на основі протоколів з мокрими печатками ДВК від 25 жовтня.

Його підтримали й жителі Піщаного Броду, які у неділю, 15 листопада, прибули до Добровеличківського районного суду, аби бути присутніми під час розгляду позову Сергія Гладченка до ТВК. Близько півсотні активістів тримали у руках плакати з написами «Треба гідно програвати, а не членів ДВК лякати», «Закон один для всіх», «Ми за чесні вибори», «ТВК за ґрати» тощо.

Так що ж стало підставою для перерахунку голосів ТВК?

Свідки з боку відповідача – голови ТВК Галини Кругляк – стверджують, що у зв’язку з поганим освітленням у приміщенні під час першого підрахунку голосів було складно побачити помилки в протоколах дільничних виборчих комісій. Мовляв, на протоколах були помилкові номери дільниць або й зовсім відсутні ці номери.

За словами члена Піщанобрідської ТВК Галини Мойсеєнко (свідка з боку позивача), у день виборів не надходило жодної скарги щодо порушень під час голосування, проте через кілька днів підстави для перерахунку з’явилися – неправильно оформлені документи.

− Із перших днів у нас не залагодилася робота. Нам казали, як треба і як хочуть… У день виборів не надходило жодних скарг. А 29 жовтня нам показали скарги виборців, як виявилося – їх збирали по селу. На підставі цих скарг і вирішили проводити повторний перерахунок, − розповіла під час судового засідання Галина Мойсеєнко.

Проте суд не узяв до уваги покази свідків з боку позивача (їх було аж восьмеро), оскільки вони не були присутніми під час повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях №№ 350156, 350157, 350158, 350159. (Окремим із них не надходили повідомлення про засідання, дехто відмовився їхати до райцентру через відсутність транспорту чи пізнє повідомлення.)

Відтак Добровеличківський районний суд відмовив у задоволенні позову Сергія Гладченка проти Піщанобрідської виборчої комісії та ухвалив залишити без розгляду позовну вимогу в частині визнання протиправних дій Піщанобрідської ТВК по проведенню підрахунків голосів та встановленню результатів виборів сільського голови, проведених 25 жовтня 2015 року, оскільки позивач пропустив встановлений законом термін звернення до суду.

Від автора. Судове засідання в Добровеличківці тривало близько восьми годин. Крізь ґрати в кімнаті, де відбувався суд, було видно біг-борд із цитатою Тараса Шевченка: «В своїй хаті своя правда і сила, і воля». Правди у своїй «хаті» − рідному селі – громадські активісти шукатимуть і надалі: обіцяють дійти аж до столиці. А поки що Сергій Мар’янов приступив до своїх обов’язків сільського голови Піщаного Броду.

Інна ТІЛЬНОВА,
фото Тетяни КОЛІСНИК

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА