Перемога з неприємним присмаком

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Більше тижня кіровоградці очікували, чим закінчиться судова тяганина з приводу підрахунку голосів на виборах міського голови та оприлюднення їх результатів.

 

Нагадаємо, після дня голосування, 15 листопада, штаби обох кандидатів – самовисуванця Артема Стрижакова та представника Блоку Петра Порошенка Андрія Райковича – заявили про перемогу їхніх кандидатів.

Після цього настав період судової тяганини. Юристи Райковича оскаржили результати на кількох дільницях Кіровського району. Внаслідок рішень суду відбувся перерахунок голосів на кількох ДВК. Особливого зиску Райковичу він не приніс.

Далі розпочалися ще цікавіші речі. Кіровоградська міська виборча комісія аж 21 листопада прийняла рішення про заміну 8 членів дільничної комісії №350867 за поданням кандидата на посаду міського голови Андрія Райковича. До речі, відповідно до нормативних актів, замінити члена комісії кандидат має право не пізніше останнього дня перед днем голосування. А наступного дня за участі нових членів ця ДВК прийняла рішення визнати результати виборів на цій дільниці недійсними. Також недійсними виявилися результати і на дільниці №350861. 

Відтак зранку у понеділок міська виборча комісія приймає рішення про встановлення результату виборів кіровоградського міського голови. Згідно з офіційним протоколом, за провладного кандидата Андрія Райковича проголосували 24 435 виборців, самовисуванця Артема Стрижакова підтримали 24 057 кіровоградців. Кілька членів ТВК підписувати підсумковий протокол відмовилися. А Артем Стрижаков заявив про «вкрадену перемогу» і оскарження рішення ТВК у суді.

Того ж 23 листопада ЦВК оприлюднила вказані результати виборів.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА