КІРОВОГРАД – «КІРОВОГРАДУ»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Близько дванадцяти тонн продуктів харчування, а також тонни моральної підтримки від кіровоградців та жителів області цими вихідними отримав екіпаж середнього десантного корабля ВМС ЗС України «Кіровоград». Така допомога екіпажу, заблокованого російськими окупантами біля смт. Новоозерне українського корабля, надійшла від народного депутата України Станіслава Березкіна за підтримки Товариства Червоного Хреста України. На фото: завантаження продуктів для екіпажу СДК «Кіровоград».

 

Вантаж (макаронні вироби, ковбаси, масло, печиво, консерви, питна вода, чай, кава та інше) виїхав із Кіровограда у п’ятницю, 7 березня, а вже надвечір 8 березня «кіровоградські» моряки отримали провізію. За словами Геннадія Солдецького (представника благодійного фонду С. Березкіна «Добротвір»), який супроводжував вантаж із Кіровограда до Криму, вже на блокпосту поблизу Армянська автомобіль ретельно перевірили російські військові, які, відкривши всі пакунки, обшукали салон та багажник, а також довгими піками перевірили простір між коробками з продуктами. Крім того, ретельно обшукали і чоловіків, які, супроводжували вантаж (нахабно нишпорили навіть у особистих речах, перевіряли телефони, карти пам’яті, записи в блокноті).

На запевнення українців, що, крім харчів, у вантажівці більше нічого немає, російські окупанти цинічно прокоментували: «Знаем мы вашу помощь!». Як розповів Геннадій Солдецький, розвантажували гуманітарну допомогу під прицілом «братніх» російських снайперів, які перебували в окопах приблизно за триста метрів від корабля.

 

 «Ми з величезною тривогою спостерігаємо за подіями, що відбуваються в Криму. Сьогодні всім нам важливо об’єднатися навколо ідеї соборної та єдиної України, братерства, взаємопо- ваги, бути толерантними один до одного. Від усього серця хочу Вам сказати, що кіровоградці всі без виключення турбуються про Вас. Ви – наші захисники! Ми впевнені, що можемо розрахо- вувати на Вашу підтримку. У свою чергу, знайте – ми готові під- ставити плече Вам і Вашим родинам. Бажаю Вам здоров’я та витримки», – зазначив Станіслав Березкін у своєму зверненні до екіпажу корабля.

 

Станом на 11 березня російські позиції значно підсилились військовою технікою. На запитання нашого кореспондента, з яким настроєм він відбував до Криму, Геннадій відповів: ‒ Очікувати можна було будьчого, тому наперед не загадували. Правда, сім’ю довелося поставити перед фактом: сьогодні їду. Рідні поставилися до цього з розумінням. Дорога до Криму не була страшною, страшно було вже після перетину українського і так званого російського кордону, де стоять «беркутівці», козаки та «зелені чоловічки», БТРи та військові намети.

Ці люди в масках з виразним російським акцентом вразили нас своєю ницістю і цинічністю, коли на наше запитання, мовляв, для чого блокувати, залишати людей без зв’язку, продуктів та інформації, відповіли: «главное, чтобы этот обед врагу не достался», – розповів Геннадій. Отримавши допомогу, якої, до речі, вистачить морякам на півроку, екіпаж корабля «Кіровоград» прийняв рішення поділитися продовольством зі своїми сусідами – морським тральщиком «Чернігів» та великим десантним кораблем «Костянтин Ольшанський», а кіровоградцям, які ініціювали допомогу, передали гостинці та сувеніри: ватман із автографами, справжню швабру і килимок, зроблений із швартових тросів.

За інформацією, розміщеною на офіційній сторінці Міністерства оборони України у Фейсбуці, у Донузлаві заблоковано сім бригад надводних кораблів:

 

  • ВДК «Костянтин Ольшанський»
  • СДК «Кіровоград»
  • Протичовновий корвет «Вінниця»
  • Морський тральщик «Черкаси»
  • Морський тральщик «Чергінів»
  • Рейдовий тральщик «Генічеськ»
  • Протидиверсійний катер «Феодосія».

 

Під час прес-конференції, яка відбулася в кіровоградському Прес-клубі реформ 11 березня, журналісти мали змогу в телефонному режимі поспілкуватися з командиром СДК «Кіровоград» Володимиром Хродченком. ‒ Від імені екіпажу СДК «Кіровоград» я дякую усім кіровоградцям і народному депутату Станіславу Березкіну, який ініціював цю допомогу.

У свою чергу ми обіцяємо виконати свій військовий обов’язок, а ще просимо засоби масової інформації ретельно перевіряти усі новини, які з’являються в інформаційному просторі, – зазначив командир. * * * Благодійну допомогу можна переказати на розрахункову картку штурмана ДК «Кіровоград» Олексієнка Олександра Івановича. Банківські реквізити: р/р 5168757232467102 ПАТ КБ «ПриватБанк». Призначення платежу: Благодійна допомога морякам ДК «Кіровоград».

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА