Як кропивницькі школярі на канікулах заробляють гроші

Автор: Нова Газета

Цього літа близько 80 школярів виявили бажання підзаробити на оплачуваних громадських роботах. Організував такий заробіток відділ освіти та молоді міськради Кропивницького.

 

Охочих заробити власну копійку виявилося більше, ніж змогли офіційно працевлаштувати. Вже за перші дні набору сформували три загони. До участі у літньому підзаробітку запрошували дітей від 14 років, батьки яких не проти працевлаштування своїх чад. Робочий час школярів – з 8 до 12 години щоденно, крім суботи та неділі, впродовж двох тижнів. Працюють під наглядом фахівців відділу освіти та молоді, а також працівників КП «Благоустрій-Кіровоград».

«Нас направляють на різні об'єкти: прибирання парків, скверів, територій біля пам’ятників. Зараз ми рвемо траву, минулого тижня збирали вже скошену. Наша мета – слідкувати за дотриманням техніки безпеки, ми відповідаємо за дитяче життя і здоров'я. Також дивимося, аби вони не байдикували. Кожні 50 хвилин діти відпочивають по 10 хвилин. Працюють по-різному. Є ті, на кого гримнути потрібно, іншому тільки скажи – і він працює», – розповідає педагог-організатор ДЮК «Надія» Андрій Конопатський.

оскільки діти самі заробляють кошти і працюють на благоустрій міста, у подальшому вони цінують роботу інших людей, своїх батьків та зароблені кошти

За свою роботу діти отримують досить непоганий заробіток. Зарплату нараховують із розрахунку мінімально встановленої та залежно від віку дитини. 14-15-річні школярі отримують більше, ніж 16-18-річні. В середньому 14-річні школярі за 10 робочих днів отримують близько 1100 грн, 18-річні – близько 800 грн. Із цих коштів знімається лише військовий податок.

– Дітям подобається. З перших днів роботи першого загону вже були охочі записатися в другий загін, – каже спеціаліст відділу освіти та молоді міськради Ганна Вольська і додає, що оскільки діти самі заробляють кошти і працюють на благоустрій міста, у подальшому вони цінують роботу інших людей, своїх батьків та зароблені кошти.

Окрім можливості заробити, громадські роботи – це ще й місце, де знаходять друзів. 16-річний Едуард мріє займатися музикою і збирає на електрогітару. Прийшов на роботу один, а вже тут зустрів своїх старих друзів та завів нових.

«Я прийшла сюди з друзями, тому що хочу допомагати батькам і самостійно заробити на якусь річ. Мені подобається тут працювати. Дуже хороший колектив, знайшла нових друзів. Цілком зручний графік для підлітка. Не особливо навантажують і роботою», – ділиться 16-річна Анастасія.

Триватимуть громадські роботи для неповнолітніх у Кропивницькому до 14 липня.

Олег Козупляка

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА