Справа прокурора Душинського: скоро фінал?

Володимир Кондрашов
Автор: Володимир Кондрашов

У п’ятницю, 8 серпня, Новомиргородський районний суд провів чергове засідання у справі прокурора Душинського. Це засідання обіцяло бути особливо гострим: 26 серпня мав закінчитися термін утримання підсудного під вартою.  Крім того, цього ж дня мав з’явитися свідок, свідчення якого, як обіцялося, кардинально різнитимуться з усіма зібраними матеріалами справи. Але про все – по порядку.

 

12 жовтня 2013 року року о пів на четверту ранку на пішохідному переході по вулиці Героїв Сталінграда у Кіровограді, неподалік від супермаркету «Копілка», джип, за кермом якого, як стверджує обвинувачення, знаходився тепер уже екс-прокурор Анатолій Душинський, збив 17-річного Сашка Богатирьова. Від удару юнака відкинуло більш ніж на 40 метрів – від травм, несумісних із життям, він помер. Автомобіль після ДТП навіть не зупинився і зник з місця трагедії, однак згодом Душинський повернувся на місце злочину вже на іншому авто – шукати номери від власного джипа (вони відлетіли під час удару). Забрати їх не вдалося – на місці трагедії уже працювали правоохоронці.

Згодом на суді Душинський буде пояснювати, що на місце трагедії він повернувся, бо перший шок минув і прийшло усвідомлення того, що сталося, що накоїв. Один із правоохоронців, який був у ту ніч на місці трагедії, повідомив нашому кореспондентові, що ніякого «шоку» не було – Душинський на ногах ледве стояв і був явно нетверезим. Пізніше з’ясується, що вечір перед трагедією екс-прокурор провів у одному з кіровоградських нічних клубів...

У судовому розгляді Душинський кілька разів змінював свої покази. Спочатку, як повідомляють ЗМІ, прокурор узагалі стверджував, що за кермом був його батько. Потім головною стала версія про те, що тодішній працівник прокуратури міста Кіровограда був тверезим, а випив уже вдома через шок.

– Ця версія не витримує жодної критики, – говорять представники обвинувачення. – Душинський не один рік пропрацював у прокуратурі, у тому числі й на посаді слідчого, і прекрасно знав, що цього робити не можна. Гадаємо, він намагається заплутати суд.

– На суді, – говорить Аня Богатирьова, сестра загиблого Сашка, – Душинський розповідав, що був у нічному клубі, але не відходив від барної стійки, де чотири години підряд стояв і пив каву. Як йому можна вірити?

Разом з тим, Аня упізнала Душинського на фото у той злощасний вечір – у нічному клубі проводили фотосесію і на двох фотографіях чоловік, схожий на тепер уже колишнього прокурора, танцює посеред дискотечного залу.

7 серпня в Новомиргородському районному суді відбулося засідання у справі прокурора Душинського, де був допитаний сам підсудний. Екс-прокурор, хоча до цього він свою провину визнавав, цього разу її не визнав і стверджував, що технічно не міг уникнути зіткнення, адже Сашко вискочив на дорогу раптово. Мовляв, хоча він і тиснув на гальма, зіткнення було не уникнути. Душинський розповів і про те, що був тверезий, а втік і не викликав хлопцеві «швидку» – щоб не вплутувати пасажирку (відвіз її додому).

Якщо вірити свідченням підсудного, відвіз пасажирку додому, поставив авто в гараж і пішов до себе додому, де випив горілки. Потім чомусь Душинський взяв інше авто, у яке сів також в нетверезому стані (!) і поїхав шукати загублені номери.

На клопотання захисту слухання було перенесено на 9 годину 8 серпня через необхідність викликати свідка. Як повідомили нам родичі загиблого Сашка, у захисту «нізвідки» мав з’явитися свідок, який розповів би і підтвердив той факт, що в нічному клубі перед аварією Душинський був тверезий. 8 серпня свідок не з’явився без поважних причин. Захист почав наполягати на тому, що цього міфічного свідка треба обов’язково допитати, а тому засідання далі відбуватися не може.

Цей «кульбіт» зі свідком родичі пояснюють просто: якби не клопотання прокурора про продовження терміну утримання Душинського під вартою іще на 60 діб, екс-прокурор уже наприкінці цього місяця вийшов би на свободу і, цілком можливо, уникнув від правосуддя. Як заявили представники обвинувачення під час подання на продовження терміну утримування під вартою, «тактика захисту, обрана захисником, свідчить про те, що вони вирішили затягнути розгляд судового впровадження, а свідка, про якого заявив захист, не називали у ході досудового слідства інші свідки і сам звинувачений. Щиросердне каяття звинуваченого під час досудового слідства за цих умов може розцінюватись як намагання ухилитись від кримінального покарання».  Суд підтримав подання прокурора і залишив його екс-колегу під вартою до 29 жовтня. До цього часу, сподівається обвинувачення, буде ухвалено вирок. Душинському «світить» від 5 до 8 років позбавлення волі. У цей термін можуть включити ті 10 місяців, які підсудний відсидів у СІЗО.

Справу, яку зараз розглядає Новомиргородський районний суд, до цього уже встигли розглянути в Кіровограді та Олександрівці. «Її передавали із суду в суд, намагалися якомога довше затягувати справу», – розповідають близькі загиблого.  Родичі загиблого говорять, що в Олександрівці справу перестали  розглядати через «корупційну складову», але детально не пояснюють, що саме мається на увазі. Єдине, в чому впевнена сторона обвинувачення і потерпілі, так це в тому, що Душинський «не відкрутиться» – вироку чекають уже 26 серпня, але згодні потерпіти і до вересня. Згодні на апеляційні суди і касації. Аби лише перемогла справедливість.

Володимир КОНДРАШОВ

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА