Коли почнуть ремонтувати Набережну?

Автор: Нова Газета

Стан, в якому зараз перебуває Набережна Інгулу – є чи не головним соромом раніше Кіровограда, а тепер Кропивницького, переконаний громадський активіст Євген Савранський.

«Центральна Набережна – обличчя міста на рівні з театром Кропивницького, площею Героїв Майдану, Дендропарком, архітектурою у центральній частині. По них формують своє враження від нашого міста гості, туристи. Мешканці можуть пишатися місцем проживання, якщо в ньому створюються комфортні умови для проживання, а якщо такі відсутні – це викликає негативне сприйняття, сором за нього, не сприяє формуванню  місцевого патріотизму. Більше 10 років тому розпочалося масове знищення огорожі «металістами» вздовж річки, паралельно занедбалася навколишня територія і нікому до цього не було ніякого діла – проблему не помічали ні у владних кабінетах, ні в правоохоронних органах, та й самі мешканці її ігнорували, коли в них під носом орудували та продовжують орудувати злодії та моральні нікчеми. Особливо соромно порівнювати Кропивницький із сусідніми містами, де не лише доглядають за об’єктами, що створюють імідж населених пунктів, але і покращують їх, осучаснюють», – ділиться з «Новою» активіст.

Аби зібрати однодумців та спільно працювати над новим «обличчям» Набережної, Євген Савранський створив у соцмережі Фейсбук відповідну сторінку, присвячену її занедбаності.

Також він наголошує, що центральна Набережна має стати одним із головних об’єктів привабливості обласного центру та місцем активного відпочинку, дозвілля.  «Почати треба з відновлення огорожі вздовж Інгулу, – міркує активіст, – але зробити її не з металу, а з матеріалів, які не матимуть цінності для шукачів легкої наживи. Побудувати спортивні, дитячі майданчики, зони відпочинку. Обов’язково встановити якісне освітлення з датчиками руху в місцях, де можна щось важливе чи цінне пошкодити. Побільше розмістити інформаційних табличок на кшталт «Любіть своє місто, дбайте за його чистоту», «Смітити заборонено! Шраф…..», «Палити, розпивати спиртні напої заборонено! Штраф ….», «На території ведеться відеоспостереження!». Територію мають регулярно патрулювати поліцейські та оперативно реагувати на ситуації. Передусім – штрафувати без винятку всіх, хто розпиває на Набережній спиртні напої, штрафувати за викидання сміття у невстановлених місцях».

Як повідомив «Новій» головний архітектор Кропивницького Вадим Мездрін, управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради отримало доручення від міського голови Андрія Райковича розробити ескізні пропозиції реконструкції Набережної.

За його словами, оновленню підлягає прибережна частина Інгулу між вулицями Кірова та Київська. Роботи з реконструкції передбачають проведення комплексного благоустрою території, у тому числі облаштування пішохідних зон та велодоріжок.

«Через місяць-два ми покажемо ескізні пропозиції, їх винесуть на  громадське обговорення, і, можливо, у містян будуть власні пропозиції», – зазначив посадовець.

Олег КОЗУПЛЯКА

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА