Як склалася доля проектів­переможців Громадського бюджету у 2017 році?

Автор: Нова Газета

Минулого тижня у Кропивницькому розпочалося голосування за проекти Громадського бюджету–2018. Для народного обрання переможців представили загалом 48 проектів, із них 30 малих, 11 великих та 7 соціальних. І поки кропивничани голосують за ті, які хотіли б бачити реалізованими наступного року, «Нова газета» дізнавалася про стан впровадження цьогорічних громадських ініціатив.

 

У 2017 році таких проектів-переможців виявилося двадцять чотири, четверта частина яких стосувалася енергоаудитів у навчальних закладах. Як звітують у міській раді, станом на 1 листопада повністю завершені 13 ініціатив, решта перебуває на різних етапах виконання. Наразі тривають підрядні роботи з благоустрою прибудинкової території для відпочинку жителів будинку №29 по проспекту Університетському та 101 мікрорайону й облаштування зон відпочинку на подвір’ї по вул. Волкова, 30. Роботи планують завершити вже цього місяця.

Значно відстає в реалізації проект створення скверу «Молодіжний громадський простір» між вулицями Жадова і Попова. Поки що замовлено проектно-кошторисну документацію та запропоновано змінити місце реалізації проекту. Завершити його планують до кінця року.

В управлінні освіти Кіровоградської міськради «Новій» розповіли, що у фазі розробки знаходяться два освітніх проекти. По ініціативі «Зігріємо наших дітей та покращимо обличчя нашого мікрорайону» (НВО №8), що передбачає заміну дерев’яних вікон на металопластикові, робочий проект перебуває на експертизі. Ще один проект, створення вільної wi-fi зони в НВО №19,  очікує на визначення підрядника. На завершальній стадії реалізації під патронатом управління освіти знаходиться ще п’ять громадських ініціатив: встановлення спортивного майданчика на території НВО №35, шкільний марафон роздільного збору відходів Letʼ s do it, Ukraine – school recycling!, облаштування спортивно-ігрового майданчика для проведення уроків фізкультури для вихованців ліцею «Ор-Авнер», КЗ «Центр соціальної реабілітації дітей», заміна напівзруйнованого паркану ЗОШ «Мрія» та проведення енергоаудиту в ДНЗ №74 «Золотий півник». Закінчити реалізацію усіх згаданих проектів управління освіти планує цього місяця.

До категорії майже завершених проектів належать ініціатива «Здоровий спосіб життя – успішна нація України», що передбачає створення мультифункціонального спортивного майданчику по вул. В. Чміленка, 71, 73, і реконструкція спортмайданчика на перехресті вулиць Архітектора Паученка та Архангельської. За словами начальника відділу фізичної культури та спорту Сергія Колодяжного, сам майданчик уже виготовлений, очікується лише його встановлення. По другому проекту залишилося нанести розмітку на поле. Посадовець сподівається, що ці роботи здійснять в найближчі два тижні.

Тож роботи тривають по всіх напрямках, і до завершення поточного року всі цьогорічні проекти мають бути виконані. Принаймні на це розраховують у будинку з колонами. А поки жителям обласного центру пропонують підтримати обраний проект у кожній номінації нового Громадського бюджету – 2018. Зробити це можна до 10 листопада на офіційному сайті міської ради або у ЦНАПі з 10 до 16 години.

 

Олег Козупляка, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА