Кіборги сходили на «Кіборгів»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

7 листопада у Кропивницькому почався показ фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Стрічка присвячена боям української армії з російськими найманцями за Донецький аеропорт – стратегічно важливий об’єкт, оборона якого тривала 242 дні. Саме в боях за аеропорт легендарні українські військові отримали прізвисько «кіборги», що означає незламність духу і непереможність.

 

Наш край втратив у війні за ДАП п’ятьох військових 3-го полку – у вересні 2014 року загинули капітан Збройних сил України Олег Кулигін та капітан Євген Подолянчук, у жовтні полк втратив старших солдатів Вадима Шешеню та Олександра Хруля та капітана Івана Литвинова. Їхню пам'ять  зал кінотеатру «Портал» ушанував хвилиною мовчання.

Першими глядачами стрічки стали старшокласники з Долинського, Компаніївського, Кіровоградського та Новгородківського районів. 250 школярів дивилися кіно в рамках проекту військово-патріотичного виховання «Патріот Кіровоградщини». Прийшли на прем’єру і військові з 3-го полку спеціального призначення. Перед фільмом військові навіть організували невеликий перфоменс – убрані у військові обладунки, вони демонстрували у фойє автоматичну стрілецьку зброю, фотографувалися з глядачами, відповідали на запитання.

Серед глядачів «Кіборгів» можна було побачити і Героя України Вадима Довгорука, який прийшов у кіно з сім’єю – дружиною та батьками. У вересні 2014 року Вадим отримав перше поранення, обороняючи старий термінал аеропорту. Одужавши, вирішив повернутися до побратимів і вдруге отримав страшне поранення під час виходу колони танків з-під Дебальцевого. Три дні пролежавши у лісосмузі з відірваною рукою і відмороженими ступнями, Вадим потрапив у полон до так званої ЛНР. Після визволення з полону Вадим пережив не одну операцію і довгі місяці реабілітації. Сьогодні Вадим – приклад незламності та героїчної сили волі.

Вадим розповідає – навіть переглянувши вдруге фільм «Кіборги» (військові 3-го полку їздили на допрем’єрний показ у Дніпро), не може приховати емоцій.

«Усе, що показано у фільмі, дуже близьке до реальності. Навіть декорації, я б сказав, на 90% відповідають тому, що було навколо нас насправді. Збережено дуже багато деталей, які ми з хлопцями впізнаємо і розуміємо. Я вже не кажу про позивні головних героїв – той самий Редут чи Майк із 79-ї бригади є у фільмові… Це кіно потрібно показувати, його потрібно бачити, адже це фільм про нашу нову військову історію».

Інна ТІЛЬНОВА,
фото з неофіційної сторінки 3-го полку спецпризначення у ФБ

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА