Сергій Кузьменко підбив підсумки 2017 року та розповів про плани на 2018

Автор: Нова Газета

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко під час підсумкової прес-конференції поділився досягненнями минулого року та планами на 2018 рік.

 

Зарплати

За минулий рік мінімальна зарплата зросла удвічі – до 3200 грн. З першого січня 2018 року вона зросла ще на 523 гривні – до 3723. За прогнозами, як зазначив Сергій Кузьменко, є всі амбіції, аби мінімалка зросла до 4100 гривень впродовж року.

Минулий рік відзначився і зростанням середньомісячних зарплат. Особливо втішних показників досягли у сільському господарстві – 5683 грн та промисловості – 5960 грн.

«У 2017 році на Кіровоградщині середньомісячна зарплата зросла на 47%, в середньому по Україні – на 37%. Маємо непогану динаміку і всі передумови для її подальшого зростання. Сподіваюся, що у 2018 році для жителів області середньомісячна зарплата рухатиметься до позначки вісім тисяч гривень», – розповів Сергій Кузьменко.

Агропромисловий комплекс

Зростання удвічі капітальних інвестицій в сільське господарство області порівняно з 2015 роком посприяло будівництву/реконструкції за минулий рік 21 зернового комплексу у 14 районах та шести молочно-тваринних ферм. У Світловодську відкрили соєвий завод, у Голованівському та Долинському районах з’явилися масло-жирові заводи, а у Кропивницькому – нові лінії фасування олійної і молочної продукції.

«Цьогоріч мали досить складні погодні умови, через що знизилася урожайність на 10%. Але наші аграрії працюють активно і в 2017 році експортували свою продукцію до 88 країн світу на майже 214 млн доларів. Це добра новина, адже це і валютний заробіток для країни і нові економічні можливості для області», – підкреслив очільник області.

Промисловість

У 2017 році на Кіровоградщині запустили три нових цехи переробних підприємств, нові потужності та технологічні процеси, зокрема з переробки гранітних блоків, з виробництва графіту, нові технології на двох металургійних підприємствах. Ці процеси у свою чергу створили 700 робочих місць.

Дороги

Уперше за останні 8 років на Кіровоградщині збудували нову дорогу – наприкінці року ввели в експлуатацію об’їзну дорогу навколо Знам’янки.

«Якщо у 2015 році ми не мали жодної гривні на будівництво і капітальні ремонти доріг, то в 2016 році отримали 310 мільйонів гривень. У 2017 році – удвічі більше – 620 мільйонів. Ще 200 мільйонів гривень виділила місцева влада на ремонти вуличного покриття у містах і селах», – зазначив голова облдержадміністрації.

Загалом у минулому році здали в експлуатацію близько 75 кілометрів доріг: відремонтували дорожнє покриття, нанесли розмітку, встановили дорожні знаки. На окремих відремонтованих дорогах вже зараз забезпечено можливість проїзду, але введені в експлуатацію вони будуть у 2018 році. Серед таких доріг ділянки траси на Дніпро і до Новомиргорода.

Освіта

35 мільйонів гривень інвестували в освітню галузь Кіровоградщини у 2017 році. За ці кошти закупили 351 комп’ютер, понад 50 інтерактивних і мультимедійних комплексів і пристроїв, класи фізики та хімії. Створено 66 опорних шкіл та 170 філій. «Наше завдання, щоб діти і в місті, і в селі отримували якісну освіту. Для цього школи мають бути забезпечені усім необхідним, у першу чергу вчителями, умовами для занять, якісним харчуванням та можливостями займатися спортом», – наголосив очільник області.

Аби забезпечити підвіз дітей до шкіл, минулого року закупили 40 шкільних автобусів, на початку року планують придбати ще п’ять.

Медицина

Медична галузь на Кіровоградщині отримала суттєве оновлення. За рік в обласному центрі відкрили гемодіалізний центр, пологовий будинок з функціями перинатального центру та відділення гострої судинної невропатології. Після реконструкції і добудови відкрили хірургічний корпус дитячої обласної лікарні. Регіональне гемодіалізне відділення з’явилося у Малій Висці. Голованівська ЦРЛ отримала сучасне поліклінічне відділення. У Новій Празі збудували амбулаторію, у селі Богданівці Знам’янського району відкрили ФАП. Також у медзакладах області розпочалися роботи з ремонту дитячих і пологових відділень.

Дивлячись вперед

У 2018 році реалізація обласного проекту «Здоров’я наших дітей» відзначиться будівництвом 12 мультифункціональних спортивних майданчиків. На це з державного бюджету виділили дев’ять мільйонів гривень, ще стільки ж запланували у місцевих бюджетах.

Серйозний і важливий проект – розвиток системи охорони здоров’я у селах. Планується збудувати понад два десятки типових сільських амбулаторій. «Це абсолютно новий рівень. Це сучасні приміщення площею 260 м2, де водночас і проживатиме лікар. У рамках проекту передбачається придбання близько 50 санітарних автомобілів, різного медичного обладнання і засобів зв’язку для надання консультацій фахівцями найкращих медзакладів України. Маємо на це 109 мільйонів гривень з державного бюджету. Водночас будемо шукати кошти і на місцях для підтримання цієї ініціативи», – зазначив Сергій Кузьменко.

Олег КОЗУПЛЯКА,
фото із сайту ОДА

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА