ТУТ ЖИВЕ МИЛОСЕРДЯ

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

На католицьке Різдво за західним обрядом у Кропивницькому офіційно відкрився центр допомоги нужденним молодіжної громадської організації «Дім милосердя». А на Різдво за східним обрядом він відчинив двері майже двом десяткам багатодітних родин, щоб влаштувати малечі справжнє свято.

 

У невеликій кімнаті все відбувалося по-теплому, по-домашньому. Перегляд мультика про народження Ісуса плавно перейшов у частування. Молодь із «Дому милосердя» постаралася, щоб свято залишило у малечі найкращі  враження. Коли справа дійшла до подарунків, у декого із малюків в очах світилася не лише радість, а й щирий подив, адже зі зрозумілих причин не кожна із їхніх мам у змозі купити такі іграшки, книги тощо.

У родині Чумаченків – семеро дітей. Чекають на восьму. Найстаршій дитині – 20 років, найменшій – 10 місяців. Катерина поділилася із нами враженнями від свята.

– Ми тут уперше. Приємно, що нас запросили. Діти раді цьому святу. Я також приємно вражена, трішки відпочила. Ми б і довше тут веселилися, але найменша вдома із татом і капризує, тож будемо вже їхати.

«Нова газета» вже писала про організацію «Дім милосердя» і її засновника Володимира Лебедєва. Вона ось уже три роки опікується нужденними. Крім багатодітних родин, серед її підопічних безхатьки, малозабезпечені люди, інваліди, ті, хто потрапив у складні життєві обставини.

До слова, тут не притулок для бездомних. Крім цього, п’яним сюди зась. Хоча під час розмови із Володимиром до центру заходять саме такі безхатьки із своїми проханнями. Їм також допомагають, але нічліжку для них тут не влаштовують. Тут можна прийняти душ, підстригтися, отримати першу медичну допомогу. Наразі в центрі можна також переночувати, якщо, скажімо, адекватна людина загубила документи. До речі, із таких, та й не тільки, проблем «Дім милосердя» співпрацює із міським Центром обліку та тимчасового перебування бездомних осіб, що на Новомиколаївці.

Основу організації складають віруючі різних християнських конфесій і напрямків: католики, православні, баптисти, п’ятдесятники. Володя, наприклад, віруючий церкви «Жива надія». Кістяк складають п’ятнадцятеро молодих людей. 

Звісно, що на початку роботи центру сусіди не дуже, м’яко кажучи, вітали «новоселів». Доходило навіть до бійок, з’ясування стосунків, в тому числі за участі поліції. Та зараз, каже Володимир, сусіди змирилися. По неділях попоїсти, підстригтися, прийняти душ тощо сюди приходить до сотні людей. Якщо врахувати те, що представники організації розвозять їжу по точках дислокації по всьому місту, то охоплення складає не менше трьох сотень нужденних.

За його словами, будівлю центру по вул. Преображенській, 37 члени організації придбали на власні кошти і гроші небайдужих. Наразі центр розташовується  лише в частині будинку, інша – житлова квартира. На кожен рік «Дім» ставить собі за мету якісь суттєві досягнення. Одна із них на 2018-ий – викупити цю квартиру, обгородити територію, аби тут стало ще цивілізованіше.

На запитання, що ж все-таки підштовхнуло їх протягнути руку допомоги цим категоріям людей, Володимир пояснює: так вчить Святе письмо.

– Я щиро вірю в те, – додає він, – що чим більше ми допомагатимемо таким людям, тим менше їх буде.

Долучитися до допомоги нужденним може кожен охочий. Контактний телефон можна дізнатися в редакції «НГ». 

Кошти можна переказати на картку ПриватБанку 5168742202835561 (Корчаченко В.Д.).

Фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА