Красивi i толерантнi

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому вперше в Україні відбувся конкурс краси, учасниці якого висловили підтримку дітям, хворим на ВІЛ.

 

4 квітня в обласній філармонії відбулися конкурси краси та грації «Королева Кіровоградщини 2018» та «Королева Кропивницького 2018». 25 красунь з усіх куточків області змагалися за право представляти наше місто на національному конкурсі краси «Королева України 2018». Свято краси в обласному центрі вже вшосте організовує модельна агенція «Рімо» та її очільник шоумен та громадський діяч Олександр Працков.

Перед початком конкурсу краси у фойє філармонії презентували соціальний фотопроект «Я не боюсь…», до участі в якому долучилися ВІЛ-позитивні діти та учасниці конкурсу. Як розповіла «Новій» куратор фотопроекту, PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Вікторія Семененко, таким способом вперше на Кіровоградщині закликають бути толерантними до ВІЛ-позитивних. «На фотографіях видно лише силуети дітей та підлітків, яких торкнулася епідемія ВІЛ. Учасниці конкурсу знайшли підхід до дітей, тож фотографії мотивували інших бути відкритими і толерантними. Напередодні фотосесії ми з колегою Павлом Головецьким провели бесіду з дівчатами на тему ВІЛ. Ми розповіли, що у відкритому середовищі ВІЛ-інфекція живе близько 4 годин, ВІЛ не передається через дотики, укуси комарів, обійми. Що люди, які приймають АРВ-терапію, безпечні для оточуючих. Дівчата стали на крок ближчі до знань, які, на жаль, багато, хто не хоче сприймати і живе стереотипами», – зазначила Вікторія Семененко.

За словами ідейного натхненника фотопроекту Олександра Працкова, такий задум виник після його особистого знайомства з ВІЛ-позитивними дітьми. «Я не боюсь…» – це не лише мотивація толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей, а й спроба навчити молодь брати участь не тільки у конкурсах краси, але й в соціальних та благодійний проектах. «Тим самим довести, що не тільки краса повинна бути на першому плані, але й активна громадська діяльність. Ми чи не єдиний конкурс краси в Україні, який зважився в рамках фіналу зробити такий масштабний проект. Ми любимо виклики і завжди з радістю беремо участь у різних соціальних і благодійних проектах», – зазначив власник модельної агенції «РІМО».

Корону і титул «Королева Кіровоградщини 2018» здобула Аліна Коваленко, випускниця ЦНТУ. «Королевою Кропивницького 2018» стала студентка ЦДПУ ім. В. Винниченка Карина Гончар. Усі учасниці конкурси отримали коштовні подарунки від спонсорів заходу.

Олег Козупляка, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА