КАРТИНИ З МОНЕТОК ПРОТИ ОНКОХВОРОБИ: як «декретне» хобі стало заробітком на лікування

Автор: Нова Газета

«Донька притиснулася ліктем до грудей. Мені було дуже боляче», – таким 26-річна кропивничанка Анна згадує перші відчуття хвороби. То був лютий цього року. Зараз, після офіційного онкодіагнозу і першої операції з вирізання пухлини, молода мама почала збирати кошти на лікування завдяки хенд-мейду. Сьогодні її «грошові дерева» із «декретного» хобі перетворилися на заробіток для лікування.

 

«Першу картину я зробила задовго до того, як дізналася діагноз. Я була в декреті і мала багато часу. Донечка пішла в садочок, і я хотіла зайняти свій вільний час чимось цікавим. Першу картину ми фарбували разом з татом вдома. Йому вона сподобалася, і я зробила для нього таку ж. Ось, це моя перша картина», – розповідає Анна.

У лютому цього року Анна помітила перші відчутні симптоми онкохвороби. Після діагностики стадія онкохвороби була невизначена – між першою і другою. Проте злоякісність пухлини біопсія показала відразу.

«Я гралася з дитиною, вона вставала і оперлася ліктем на груди. Було дуже боляче. Через декілька тижнів почало боліти, і в іншому місці я помітила гулю. Звернулася до свого гінеколога, і мене направили в онкодиспансер на обстеження. Там мені сказали, що є пухлина і її треба обстежити. Біопсія показала лише те, що пухлина – злоякісна. Але щодо решти показників у лікаря були сумніви. Ми вирішили їхати на обстеження до онколога у Київ. Саме там мені поставили першу стадію – карцинома правої молочної залози».

Ультразвукова діагностика показала злоякісне утворення розміром до 2 см, а вирізали – близько 4 см. Хоча ні УЗД, ні комп’ютерна томографія не показували зростання пухлини. Операцію зробили 17 березня у Кропивницькому – онколог, який діагностував Анну в Києві, приїздить оперуючим хірургом у місцевий «Ацинус». А після хірургічного втручання медики побачили, що це була агресивна форма раку.

«Мене врятувало те, що я вчасно помітила і звернулася. Після того, як пухлину вирізали, то встановили, що це найагресивніший рак, але друга стадія. І він міг дуже швидко розвиватися. Такий рак на 4-й стадії може бути з метастазами (переміщення злоякісного новоутворення – Авт.)», – згадує Анна.

«Я прочитала у Facebook, що маленький хлопчик виготовляв вироби зі шкарпеточок, здається. І продавав. Я теж почала викладати картини у Facebook. Купували спочатку переважно друзі. Потім – і незнайомі люди. Картини купують як декор у кабінети, додому родичам, знайомим. По феншуй таке грошове дерево приваблює багатство в дім. Хтось у це вірить, хтось просто купує красиву картину, а хтось хоче допомогти. Наприклад, інколи люди дають більшу вартість, ніж я вказую, адже знають, що ми збираємо кошти на лікування. Ось нещодавно жінка купила деревце за 300 грн».

Увечері, коли дитина вже лягає спати, Анна починає робити стовбур дерева – той етап, який потребує часу. Серветки закріплюються клеєм ПВА і його треба залишити, аби він висох.

«Буває, разом із чоловіком ми можемо зробити і 5 картин за вечір – створити заготівку стовбура. Доця теж приєднується – подає монетки», – каже Анна.

Монетки також збирають всі дружно – і родичі, і друзі, і їхні батьки. Потім із цих монеток виготовляються цілі дерева, гроші від продажу яких складаються у скарбничку для лікування 26-річної Анни. Ще дівчина планує експериментувати із дизайном «грошових дерев», а також шукати нові напрямки хенд-мейду. Наприклад, зі скла, яке залишається від рамок, що кропивничанка використовує для своїх картин зараз. Проте це буде уже згодом…

Наразі Анна готується до курсу хіміотерапії, який невдовзі має розпочатися для неї у місті Дніпрі. Кропивничанка каже, що їй пощастило потрапити у міжнародний дослідницький проект з дослідження аналогів препарату «Neulasta» – це 4 курси хіміотерапії, розрахованих на 84 дні. Проте далі буде потрібно 16-17 доз «Герцептину». Вартість одного введення такого препарату з урахуванням акційних пропозицій сягає щонайменше 30 000 грн.

«Герцептин» потрібно вводити цілий рік – це 16-17 доз. Двоє лікарів називають різну суму. За інформацією одного – 440 мл препарату коштує 49 300 грн. Інший говорить – 600 мл для підшкірного введення вартуватиме 44 000 грн. Проте у виробників є акція, за якою кожна третя порція препарату – безкоштовно. Тобто в середньому одне введення коштуватиме близько 30 000 грн», – розповідає Анна.

За цей час родичі та знайомі збирають кошти на дороговартісний препарат – загалом треба зібрати 510 тис. грн. Курс «Герцептину» на 5 місяців, який треба купити уже у вересні, коштує 200 тис. грн.

 

Допомогти Анні Дірюченко можна переказом на картку ПриватБанку (5168 7573 2414 4379) або ж купивши її картину.

Одне «грошове дерево» форматом А4 коштує 250 грн.

Ольга Ткаченко, "Перша електронна газета", фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА