Дівчина з Червоновершки не змогла вступити до вишу через те, що вона жінка

Автор: Нова Газета

Поліна Кравченко із села Червоновершки Компаніївського району вкотре не змогла вступити до Львівської академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного. Їй відмовили у прийнятті документів за програмою «Стань офіцером за рік», мотивуючи тим, що вона жінка. Про це повідомляє Gazeta.ua.

 

 До проекту «Стань офіцером за рік» курсантів набирають уперше. На сайті було прописано, що кожен охочий стати офіцером повинен мати вищу освіту і вік до 40 років, – розповідає 24-річний молодший сержант. – Зі мною приїхала ще одна дівчина – зв'язківниця Оксана Кравченко. Про те, що жінок не набирають, дізналися, вже коли подавали документи. Ніхто не пояснив причин. Не існує жодного документа, де про це йшлося б. Доти я телефонувала у приймальню безліч разів, розпитувала про умови навчання, проживання, уточнювала, чи набирають жінок. Відповідали – так.

Поліна закінчила бакалаврат за спеціальністю «екологія» в університеті «Львівська політехніка». Там же здобула ступінь магістра журналістики. Підписала контракт на службу 1 квітня 2017-го.

– Коли вчилася у старших класах, друг вступив у сухопутку. Сказав, що там і дівчата навчаються. Уявила, як у формі приїжджатиму в школу й розповідатиму про службу. Думала, буду така одна на Кіровоградську область.

На перший вступ в Академію сухопутних військ із півроку збирала документи. Не вступила. Сказали, що за рейтингом не пройшла. За другим разом відповіли, що Академія цього року дівчат не набирає. Третій раз хотіла на військову кафедру піти – два роки вчишся й отримуєш молодшого лейтенанта. Казали, треба 500 доларів заплатити, щоб узяли.

Поліна – навідник протитанкової гармати МТ-12. Також виконує обов'язки прес-аташе у 56-й окремій мотопіхотній бригаді ЗСУ в зоні бойових дій.

– Максимальна дальність пострілу – 2 кілометри. Тобто ти бачиш танк. Маєш лише одну спробу, щоб попасти. Нас називали "смертниками", – додає. – У кожному підрозділі є принаймні одна жінка. Зв'язківці, діловоди, оператори, кухарі, секретниці. Є такі, які воюють. Наша снайперка, наприклад, має орден. Їй 21 рік.

У коментарі «Повазі» (кампанія проти проявів сексизму в ЗМІ щодо жінок) тимчасовий в.о. начальника Академії сухопутних військ з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович зазначив, що єдиною причиною відмови у навчанні стали логістичні обставини: «Поліна хотіла вступити на проект, який має експериментальний характер, він ще не є усталеним. Головна мета не навчити кількох чоловік, а протестувати його ефективність. Ми спілкувалися з усіма охочими вступити, і з чоловіками, і з жінками. Єдина причина, чому ми не набрали на цей проект дівчат, це певні логістичні обставини. Ми не можемо зараз забезпечити спеціальні умови для їх перебування в гуртожитках чи казармах».

Дівчина не збирається полишати своєї мрії. Наступного року вона знову спробує вступити до вишу та отримати офіцерське звання. «Я повертаюся у свою бригаду і впевнена, що отримаю офіцерське звання і стану командиркою взводу артилерії. В цій ситуації дуже важливо, щоб вдалося це не тільки мені, а й тим, хто вступав зі мною», – переконана дівчина.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА