«То ж бо чудо якесь: сімейні лікарі на селі…»

Автор: Нова Газета

До редакції надійшов лист від жительки с. Розсохуватки Маловисківського району Валентини Хортик. У ньому жінка наводить свої роздуми щодо впровадження медичної реформи, зокрема підписання декларації із сімейним лікарем.

Насамперед жінку хвилює доступність цієї послуги для жителя сільської місцевості. «Щоб у кожній хаті мати свого сімейного лікаря, то ж бо чудо якесь. Та чи й приїде до мене в село з району мій домашній лікар, якщо я ненароком захворію? Тут «швидкої» не дочекаєшся, а не те що домашнього лікаря», – пише пані Валентина.

Для такого скептицизму у автора листа є всі підстави, ключову роль в якому відіграє власний життєвий досвід контактів із медичною ланкою. «У 1994 році захворів мій чоловік. Повезла його в районну лікарню. Він лежить в приймальному покої, задихається, а я бігаю по кабінетах в пошуках лікаря. А вони справляють день народження. Прийшов лікар, сказав вести чоловіка в палату. Повела я його одна, а він падає. Повз нас, не звернувши уваги, пройшов головний лікар. Ось тобі і маєш клятву Гіппократа», – веде далі Валентина Хортик.

За деякий час чоловік пані Валентини помер. А вже у 2012 році захворіла її старша сестра: «Повезли сестру з температурою. У цій же лікарні її так залікували, що вона стала харчать, піна коло рота, очі під лоба пускає. Подзвонила санітарка до нас, мовляв, заберіть її, бо вона тут помре. Тут же син приїхав, забрав її в обласну лікарню».

Ще згодом йти в районну лікарню довелося батькові жінки. «Зайшли ми в кабінет до окуліста. Лікар саме приймав хлопчика. Хвилин 15 дивився через апарат, а потім, лишивши його біля апарата, відлучився на півгодини. Я не втрималася і зробила зауваження. Лікар миттю прийняв мого батька, зробив два уколи і сказав прийти у п’ятницю. Коли ж ми приїхали у призначений час, пан лікар особисто виглянув із кабінету і сказав, що сьогодні неприймальний день», – йдеться у листі.

Попри всі пережиті негаразди пані Валентина висловлює сподівання, що в медичний галузі все буде добре. Водночас закликає лікарів не цуратися переймати досвід старших поколінь. «Дай, Боже, лікарям дожити до 90 років, бути у здоровому глузді, кожний день дізнаватися щось нове не тільки від молодих, а й від людей старшого віку. Бо ж кожна людина – це індивідуальність і в кожного хвороба протікає по-різному. Любити свою роботу і не забувати клятву Гіппократа. Бо хороший лікар задоволений, що навіть стару людину вилікував. І дай, Боже, їм удосконалення своєї професії. Якщо так станеться, наша країна не буде «страной дураков», а буде країною розумних і здорових людей, які працюватимуть на благо нашої Батьківщини», – резюмує пані Валентина.

Зважаючи на факти, наведені в листі, редакція звернулася до адміністрації Маловисківської центральної районної лікарні з проханням прокоментувати отриманий лист. Публікуємо повну відповідь:

«Зі змістом листа гр. Хортик В. ознайомлені лікарі Маловисківської ЦРЛ. Автор листа наводить сумнівні приклади 20-літньої давнини. За цей період колектив медичних працівників Маловисківської ЦРЛ значно змінився. У колективі постійно проводиться робота по дотриманню етичних норм поведінки та чуйного відношення до пацієнтів. У зв’язку з неналежним автобусним сполученням населених пунктів району з районним центром і нераціональним графіком руху автобусів, іноді бувають черги на прийом до деяких спеціалістів в поліклініці. Наразі в поліклініці працюють 2 лікарі-офтальмологи (прийом пацієнтів до 18.00), 2 лікарі-психіатри (прийом пацієнтів до 17.15) та інші фахівці. Для зменшення черг на прийом до лікарів поліклініки жителям райцентру рекомендовано звертатися на прийом до лікарів вузьких спеціальностей у другій половині дня. Водночас повідомляємо, що невідкладна допомога в Маловисківській ЦРЛ надається цілодобово черговими фахівцями, у т.ч. у неробочі та святкові дні. Для надання невідкладної медичної допомоги Маловисківська ЦРЛ забезпечена необхідними лікарськими засобами. З метою своєчасного виявлення захворювань в Маловисківській ЦРЛ функціонує центр ранньої діагностики, який оснащений необхідним обладнанням та діагностичною апаратурою».

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА