Герої серед нас

Автор: Нова Газета

Минулої неділі завершився Національний мистецький фестиваль «Кропивницький». Його лейтмотивом став проект «Герої серед нас», покликаний розповісти про людей, які живуть і працюють, не задумуючись над тим, що вони роблять щось героїчне. Визначалися із героями шляхом голосування. Усіх їх познайомили із публікою упродовж чотирьох днів фестивалю.

 

Ось ці дивовижні люди.

Боєць 3-го полку спецпризначення Вадим Довгорук. Отримав серйозне поранення у ДАПі. Біля Дебальцевого втратив руку й кілька днів пролежав на двадцятиградусному морозі. Внаслідок обмороження йому ампутували ще й обидві ноги нижче колін. Заснував проект «Сила нації», у рамках якого проводить спортивні змагання серед бійців, які отримали інвалідність у зоні АТО.

Людмила Тютюненко – пенсіонерка, інвалід 2-ї групи, проте вона ні в кого не просить допомоги. Крім того, з перших днів АТО допомагає українській армії. Гроші збирає зі своєї пенсії. Залучила до своєї справи знайомих із Німеччини.

Самір Іскендеров – 12-річний хлопчик, який не по-дитячому відповідально сприймає світ. Не вагаючись вирішує дорослі проблеми – великий помічник для своєї мами. Мужній і відкритий, серйозний і уважний до проблем інших. Попри серйозні хвороби Самір уміє керувати власним життям і бути успішним у цьому. Він відмінник у навчанні і постійний призер змагань з легкої атлетики.

Євген Скирда – засновник спортивного клубу «Борець» з бразильського джиу-джитсу та унікального для Кіровоградщини пансіонату-табору. Вихованців СК «Борець» знають далеко за межами України, адже клуб «виростив» не одного чемпіона світу. Облаштуванням спортивного клубу Євген займається самотужки. Головна його мета – виховання через спорт.

Ольга Негода – вчителька Аджамської загальноосвітньої школи І-III ст. Крім викладання, вона активно привчає своїх учнів охороняти довкілля та мислити екологічно. Власними силами Ольга поступово впроваджує надскладний проект із сортування побутових відходів і серед мешканців села.

Людмила Шукрута – голова ГО «Серце матері», «мама» усіх дітей з інвалідністю. Віддала нелегкій справі опіки над сім’ями, в яких виховуються тяжкохворі діти, більше 20 років. Увесь цей час невтомно захищає права цієї категорії населення, порушує перед суспільством та владою питання її комфортного проживання у місті та області.

Оксана Літвінова – засновниця громадської організації та міні-притулку «Щасливий пес» у селищі Новому. Поєднує роботу в Державній виконавчій службі зі щоденним порятунком, опікою, лікуванням, стерилізацією і прилаштуванням безхатніх тварин Кропивницького та його околиць, а також утриманням притулку для них.

Володимир Лебедєв – ідейний натхненник та засновник громадської організації «Дім милосердя». 5 років тому Володимир просто почав годувати безхатченків гарячими обідами на вулицях міста, а сьогодні вже організував притулок для нужденних людей. «Дім милосердя» наразі вміщує на ночівлю одночасно
12 людей. У центрі, окрім їжі, надають меддопомогу, стрижуть, дають змогу помитися та підбирають одяг.

Олег Лінецький та Андрій Бондаренко. Обидва – інспектори відділу ювенальної превенції Кропивницького відділу поліції. Оперативно розшукали 3-річного хлопчика, який загубився. Його знайшли живим і неушкодженим у лісосмузі та повернули наляканій  матері.

Ірина Панченко у свої 34 роки вже обіймає посаду завідуючої інфекційним відділенням центральної міської лікарні. Свою посаду Ірина здобула завдяки фанатичній самовіддачі у роботі й особливій людяності, про яку завжди з теплом згадують її пацієнти.

Валерія Кривошапка більше 15 років допомагає літнім людям, які потребують догляду. У 2014 році зрозуміла: зусилля треба спрямовувати на відкриття притулку для літніх, і зареєструвала БФ «Притулок «Затишна оселя». Відтоді почала все робити з нуля і без будь-якого капіталу. Притулок невдовзі пвідкриється у с. Аджамці.

Пес Брайт і його хазяїн Костянтин Дульський. Собака – експерт з пошуку вибухівки і зброї. Пес служить у кінологічному центрі Нацполіції області, двічі їздив до зони АТО, а нещодавно допоміг встановити місцезнаходження засудженого втікача виправної колонії. 

Олександр Опара – працівник пожежно-рятувальної частини. У травні 2018 року семирічний Назар Стеблина у Світловодську впав у воду. Олександр Опара, який в цей момент опинився поруч, без вагань кинувся у штормовий Дніпро і врятував Назара.

Наталія Селецька – директор благодійного фонду «Янгол життя». Кожен день свого життя вона присвячує допомозі онкохворим дітям. Попри зайнятість, майже увесь час проводить у гематологічному відділенні дитячої обласної лікарні. Невтомно і невпинно вдень і вночі вона шукає благодійників і донорів для хворих діток.

Юрій Бурла – водій маршрутного таксі, котрий перетворив банальні маршрути на атракціони позитиву, ввічливості й творчості. Його маршрутне таксі набуло вже такої популярності, що часто пасажири спеціально чекають саме на його автобус.

Наталія Чудна – операційна медсестра обласної дитячої лікарні. Знає ціну людського життя,  тому вирішила не обмежуватися у цій боротьбі прямими професійними обов’язками, а стала допомагати, здаючи власну кров. Відтак вже 13 років регулярно здійснює цю процедуру кожні 2 місяці, звичайно, робить це безоплатно.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА