Кому заважає фермер Скічко?

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Весна для аграрія – пора гаряча, як відомо. Однак для фермера з Григорівки Новоукраїнського району Олександра Скічка вона виявилася надто гарячою. І причина – не лише в напружених весняно-польових роботах…

 

Із початку травня на одному із сайтів, через якість матеріалів якого назвати його ЗМІ – гріх, упродовж дев’яти днів виходить аж шість (!) відверто замовних публікацій, присвячених Олександру Скічку і «проблемам» Ганнівської ОТГ, до якої входить Григорівка. Загальний тон «статей» – фермер захоплює землі та керує місцевим головою ОТГ, через що його близькі отримують земельні ділянки, а прості люди цього зробити не можуть. Варто зауважити, що значна частина інформації подається навіть без зазначення прізвищ і конкретного фактажу, часто грішить домислами й маніпулюванням. Далебі, ситуація для сільських громад досить типова і, напевно, не привернула б увагу нашого видання, якби не знати, хто такий Олександр Скічко, директор приватної агрофірми «Ім. Ульянова».

«НГ» разом із групою волонтерів, учасників АТО й ООС відвідала Григорівку, де й спробувала бодай трохи зрозуміти, що відбувається навколо аграрія і керівництва ОТГ. 

Бесіда відбувається у кабінеті директора агрофірми. В одній із шаф – з десяток відзнак і подяк від волонтерів і армії. Голова громадської організації «Патріот Кіровоградщини» Вадим Нікітін не стримує обурення, адже знає, скільки коштами й іншими важливими речами фермер допоміг і продовжує допомагати армії.

– На мільйони! КамАЗи, безпілотники, джипи! На мільйони! – стверджує волонтер.

Його побратим по цій діяльності Олександр Янчук разом із Вадимом неодноразово переганяв техніку на «передок».

– Олександр Михайлович допомагав запчастинами, двигунами, тепловізори і прилади нічного бачення купував, – доповнює він слова Нікітіна. – Тут на базі господарства робили ремонт БТРів. Я особисто багато джипів переганяв,
КамАЗи, ГАЗони. Дебальцеве, Вуглегірськ, Луганка, Павлопіль… Ми побували у всіх секторах, на всіх «нулях» особисто все це передавали воякам. Я не знаю… Просто поливають людину брудом. Хай вони приїдуть сюди, хай покажуться і пояснять. 

Обоє хвилин із п’ять перераховують все, чим допоміг Скічко. Вадим Нікітін каже, що Скічко разом із фермером із Ганнівки Володимиром Стрижньовим – ті двоє, які допомогли через його ГО найбільше.   

Волонтери й АТОвці налаштовані по-бойовому: готові в будь-яку мить прийти на захист цих людей. 

Олександр Скічко каже, що з приводу описаних у згаданих публікаціях подій до нього із проханням дати коментар ніхто із «журналістів» не звертався (що може підтверджувати версію про замовність).

– Мій агроном скинув мені у Фейсбуку статтю, отак я і «познайомився» із ними, – пояснює він. – Потім почалося обговорення, нові статті виходили. Я вважаю, що все це хтось замовив, щоб у людей склалося враження, що я – найбільше зло. Тому що наступного року у нас закінчуються терміни договорів оренди паїв. Зараз переукладаємо їх. Робиться це з тим, я так думаю, щоб у випадку, коли приїдуть рейдери, ніхто із наших людей не вийшов на захист. Мовляв, навіщо ж захищати такого поганого.      

Одна із статей на сайті все ж містить конкретні факти й прізвища, зокрема «постраждалого» від Скічка. У ній мова йде про те, що АТОвець із Новоукраїнки (ПІБ якого з етичних міркувань не називаємо) звернувся до Григорівської сільради, а потім і ОТГ із завою про виділення належних йому 2 га землі. І, як стверджує автор публікації, сільський голова нібито за вказівкою Скічка відмовив.

– Склалася така неприємна ситуація. Для нас вона принизлива, – розповідає Ганнівський сільський голова Віталій Колісник, який згодом приїхав на зустріч із нами. – Сьогодні хто працює – того й поганяють. Але ж якби поганяли, то хоча б справедливо… Наскільки я знаю, цьому АТОвцю в Новоукраїнці пропонували землю. Але в нього тут проживає дядько, який фермерує. Тож він і хоче отримати ділянку саме тут.

Голова зауважує, що нікому із місцевих АТОвців в наданні землі не відмовили. До слова, сам Олександр Скічко був відмовився від орендованої землі на користь вояків. Сьогодні частина із них служать, ділянок ще не мають, але їх обов’язково забезпечать ділянками, стверджує пан Віталій. АТОвець із Новоукраїнки, зазначає голова, звертався тричі. Вперше йому відмовили через інвентаризацію земель, що проводили після об’єднання в громаду, з тим, щоб точно знати, де чия і де вільна земля. Він звернувся вдруге, і рада не задовольнила його прохання та порадила звернутися по землю за місцем проживання. Місцеві депутати міркують досить логічно: поки її не отримають всі учасники ООС із громади, «чужі» повинні зачекати.  

– Земля – не гумова, – пояснює голова, – але є закон, яким ми мусимо виконувати. Але де її брати, питання. Варіанти вишукуємо різні. Йому ми хочемо запропонувати ділянку, а він хоче саме біля дядькової землі. А там – пасовище, яке не можна розорати. Ми ж не відмовляємо йому категорично, ми шукаємо вихід.     

Отак банальна робоча ситуація стала інструментом поки що незрозумілих ігор певної групи людей. Хто ж вони? ПІБ очільника громадської організації, яка на тому самому сайті вказана як співзасновник видання, вже досить відоме в області. І відоме не завдяки добрим, а дуже сумнівним справам. Так, цей чоловік є ще й головою одного із місцевих громадських формувань з охорони громадського порядку. Ця структура вже встигла засвітитися у кількох маловідомих, однак показових скандалах. Наприклад, «охоронці порядку» «ненав’язливо» пропонували свої послуги сільським радам і фермерським господарствам, що цілком схоже на призабуту практику рекету: ми тебе «кришуємо» – ти платиш; відмовляєшся – маєш проблеми (поки що вдаються до інформаційних атак, як і у нашій історії, тощо).

Крім цього, одна із засновниць першого ГО є головою виконавчого комітету «громадського руху» при… «ДНР»…

Інформації про діяльність цих персоналій і їхніх «соратників» – чимало. Ми навмисно не озвучуємо ні назв ГО, ні прізвищ їхніх діячів, щоб зайвий раз не піарити. Однак якщо вони вдадуться до більш зухвалих кроків, «слава» їм забезпечена. 

Фото https://kurkul.com/ 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА