Андрій Райкович: Будуємо місто разом!

Автор: Нова Газета

 

Напередодні 265-ї річниці заснування м. Кропивницького міський голова Андрій Райкович поділився планами розвитку міста на найближчі роки.

 

«Якщо образно порівняти наше місто з великим птахом, то ми злітаємо на одному крилі. Нам є над чим працювати», – зазначив на початку розмови Райкович.

І в цьому ключі пріоритетом для обласного центру його очільник називає модернізацію системи теплопостачання міста. «Ми пішли на надзвичайно принциповий крок – повернули у власність міста ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», яке тривалий період перебувало в оренді. Після його аудиту ми розуміємо, що треба дуже багато працювати над його модернізацією та системи в цілому. Розбалансованість нашого теплового господарства найбільша в Україні, тому ми маємо і найвищий тариф. У подальшому пропонуватимемо людям моделі економного та раціонального використання ресурсу для тепломодернізації», – пообіцяв посадовець.

Також до ключових завдань міської влади на найближчі роки Андрій Райкович відніс розбудову нової та капітальний ремонт вже існуючої дорожньої інфраструктури міста. Зокрема, у планах з’єднати мікрорайон Велика Балка з провулком Об’їзним, вулицю Кропивницького з вулицею Полтавською, з’єднати мостом Стару Балку з Лелеківкою, а також капітально відремонтувати шляхопроводи через Інгул по вулицях Кропивницького та Київській.

Поряд із глобальними проєктами, важливими для всього міста, міський голова пообіцяв не забувати і про локальні потреби. Мова про ремонти прибудинкових територій, покрівель, ліфтів, проведення зовнішнього освітлення на вулицях тощо.

Не менш важливим для міста є розвиток соціального простору. У міській раді планують завершити інтеграцію ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №19 МОЗ України» до мережі лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста. Будуть і ремонти. На порядку денному реконструкція дитячої поліклініки та лікарні швидкої медичної допомоги.

Продовжать у місті будівництва нових житлових будинків за рахунок коштів міського бюджету. Андрій Райкович впевнений, що це один із основних показників розвитку міста: «Коли люди бачать підйомні крани у місті, у них впевнюється надія у майбутньому, що місто розвивається і має перспективу».

Вже тривалий час серед містян ширяться розмови про реконструкцію площі Героїв Майдану. І міський голова Кропивницького анонсував про її початок. За його словами, це питання надзвичайно важливе, оскільки центральна площа – це обличчя міста, яке має бути чистим і гарним. Фінансування проєкту мають закласти на наступний бюджетний рік.

До важливих і необхідних місту проєктів очільник Кропивницького також відносить реконструкцію набережної Інгулу, Ковалівського парку та парку Перемоги, Музейної площі, відновлення композиційної цілісності пам’ятки національного значення Фортечні вали, будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з басейном.

«Місто живе, коли в ньому є молодь, щасливі діти, – впевнений Андрій Райкович. – Коли на вулицях звучить музика, а із кав’ярень доноситься аромат кави. Коли дбайливо зберігається історична аура і бережно в неї вплітаються свіжі нотки життя. Саме такі проєкти є в наших орієнтирах на наступний і подальші роки. Хочеться реалізувати ті амбітні плани, які є у нашої громади та моєї команди. Я мрію про красивий, комфортний і затишний міський простір. Але одних моїх мрій недостатньо, тому я сподіваюся на підтримку громади і закликаю будувати місто разом».

Олег Козупляка

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА