Перша релігійна громада Гайворонщини Православної церкви України

Автор: Нова Газета

Наприкінці літа у Гайвороні відбулося богослужіння з нагоди Преображення Господнього. Це важлива подія як для вірян Православної церкви України (ПЦУ), так і для всіх, кого бентежать проблеми українського православ’я, незалежності Батьківщини в умовах агресії північного сусіда до нашої держави, скропленої Московським патріархатом. Це перше богослужіння в новозбудованій церкві. Будівля розташована на вул. Василя Стуса, поряд із пам’ятником Жертвам Голодомору, і перебуває ще на завершальній стадії будівництва. До цього богослужіння справлялися у пристосованому приміщенні. Службу проводив священник Іван (Жилка).

Релігійна громада «Преображення Господнього» є поки що єдиною громадою новоствореної Православної церкви України на теренах Гайворонщини. Народження громади відбулося в 2004 році. Мешканка нашого міста Неоніла Пилипівна Місюна пригадує:

– Коли доводилося бувати в Києві, завжди відвідувала богослужіння у Володимирському соборі. Мені подобалося там ставлення до прихожан: ніхто не сперечається з тобою, коли в процесі служби виникає бажання пошепки молитися до Бога чи додати до церковного співу і свій тихенький голосочок. І головне – богослужіння велось українською мовою. Такого у нашому храмі я не відчувала. Тоді у мене виникла мрія про те, щоб і в Гайвороні була така українська церква. На моє звернення до райдержадміністрації втілити мрію в життя там відгукнулися позитивно, надали консультацію. Знайшла сподвижників. Першими долучились до моїх мрій відомий у місті лікар Борис Незгодзинський з дружиною, подружжя Канських, Григорій і Роман Гребінні та інші. Домовилась про приміщення в клубі ім. Воровського для проведення зустрічі з єпископом Кіровоградським і Голованівським Серафимом Української православної церкви Київського патріархату. Така зустріч відбулася. Прийшло більше сотні людей. Приємно була вражена: я ж написала від руки об’яву про зібрання на одному клаптику паперу, а її хтось розповсюдив в людних місцях міста. Виходить, не я одна мріяла молитися, звертатися до Бога своєю рідною мовою. На зустрічі без ексцесу з боку служителів церкви Московського патріархату не обійшлось.

Пізніше у моєму подвір’ї на установчих зборах створили релігійну громаду «Преображення Господнього», затвердили статут.  Громаду зареєстрували в області 30 червня 2004 року.

Через брак відповідного приміщення на молитву збиралися в різних місцях. Нерегулярно, бо священники приїздили з різних районів. Такий стан відбувався майже протягом семи років, поки в місто виконувати службу нагодився священник Іван…

З появою священника Івана  розпочалось в 2014 році будівництво храму в м. Гайвороні. Храм будувався на пожертвування парафіян, за кошти від релігійних послуг, спонсорської допомоги окремих народних депутатів і вищих церковних установ, зокрема Святійшого Патріарха Філарета.

Віднині мешканці райцентру і навколишніх сіл за бажанням зможуть молитися  в новозбудованій церкві, а щороку 19 серпня приймати участь в богослужінні  храмового свята Преображення Господнього і освячувати за народними звичаями Яблучного спаса вирощені з Божою допомогою плоди.

Василь Янголенко,
м. Гайворон

На фото храм станом на серпень 2017 року

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА