Громадськість закликає припинити «реформу» обласного телебачення

Автор: Нова Газета

Громадські активісти, волонтери, учасники АТО, небайдужі громадяни міста Кропивницького та області занепокоєні ситуацією, що склалася в регіональній філії Суспільного мовника. «Нова газета» публікує колективне звернення на адресу голови ПАТ НСТУ Зурабу Аласанії, голови Наглядової ради ПАТ НСТУ Світлани Остапи, голови Верховної ради України Дмитра Разумкова,  прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, голови СБУ Івана Баканова, оприлюднене у зв’язку з намірами скоротити кількість ефірного часу та колективи регіональних філій Суспільного телебачення.

 

Незважаючи  на майже 100-відсоткове фінансування галузі із державного бюджету, обласні телерадіокомпанії сьогодні опинились в ситуації масового скорочення. Згідно з новою Концепцією регіонального мовлення, передбачається скорочення штату філії на 44%, а також значне скорочення регіонального мовлення. Обласне радіо, якщо вірити київським керівникам Суспільного, матиме лише півтори години ефіру на добу і лише по буднях. У вихідні регіональне радіо мовчатиме. І, цілком вірогідно, що невдовзі регіональне радіо може взагалі зникнути. Не краща ситуація і у телевізійників. З квітня 2020 року закривається  2-годинна програма «Ранкова кава». Телевізійний ефірний час  для місцевого телебачення буде зменшений  до 1-ї години. Чи можна за 1 годину відобразити повноцінну картину соціально-політичного і культурно-освітнього життя області? Вочевидь, що – ні! Регіональне телерадіомовлення має висвітлювати  насамперед всі аспекти і галузі регіону! Не сусіднього ( бо там купа власних особливостей і проблем), не столичного ( бо про це безліч інформації на київських каналах), а свого  унікального, власного життя, життя громади! Слухачі і глядачі у регіонах найбільше хочуть почути свої,  рідні новини і своїх інформаційних спікерів, а будуть мусити слухати лише київських. Чому їх позбавляють  цього права?  Хто цікавився їхньою думкою? Адже вони всі є платниками податків, з яких і фінансується Суспільне. Жителів Кіровоградщини насамперед цікавлять теми на зразок перемоги учнів дитячої музичної школи  на Міжнародному конкурсі, відключення світла або води в певних районах міста, проблеми освітян і медиків, спортсменів та шахтарів та, врешті-решт,  навчальна тривога з громадської оборони –  ця інформація потрібна  глядачам та слухачам в регіоні! І почути та побачити її вони зможуть тільки в регіональному ефірі!

В Україні йде війна, в тому числі інформаційна. А існування регіональних мовників – це політичне і стратегічне питання. Якщо вони зникнуть, де ми будемо обговорювати важливі питання для нас? Чи матимуть слухачі  та глядачі і надалі можливість бачити та чути культурно-мистецькі і науково-просвітницькі регіональні програми? В умовах  кодування загальнонаціональних каналів, знищення регіонального телерадіомовлення  виникає загроза інформаційного вакууму. Натомість російські пропагандистські канали з усіх боків нахабно рвуться в Україну та завойовують інформаційний простір. Чекати, поки російські пропагандисти перетворять на маргіналізованих сепаратистів «которым все равно» слухачів та глядачів нашого регіону, не маємо права.  Чому  під час ООС, коли уже окупований Росією Крим, коли  Україна  відбиває напад російських окупантів на Донбасі, а російські пропагандисти посилюють інформаційні атаки у всьому світі, в Україні  до інформаційної безпеки ставляться дуже легковажно і віддають її на поталу інформаційним агресорам з Росії? Наслідки можуть бути плачевними…

 

Підписи під зверненням
поставили представники
громадських організацій «Разом ми Сила», Віктор Остащук,
Обласна спілка офіцерів,
ГО «Єдина родина», ГО «Патріоти Кіровоградщини», Національний корпус та ін.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА