Кошмар по провулку Глинки

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому кілька років не можуть побороти купи і тих, хто їх навалює

 

Минулого тижня громадськість Кропивницького знову активно заговорила про незаконне сміттєзвалище в мікрорайоні Новоолексіївка, з яким безуспішно борються активісти і місцеві жителі уже кілька років.

«Поки ми думаємо, як прибрати за бюджетні кошти незаконне сміттєзвалище на Глинки/Комарова, там сьогодні ввечері трохи більше ніж за годину висипали 5 КамАЗів сміття, – повідомив у ФБ начальник спецінспекції міста Андрій Максюта. – В кручу. На березі річки. Це тільки ці 5 самоскидів, що бачили люди, які і повідомили мені тільки що. Ці свідомі люди, які живуть там поруч. А «керують» на незаконному звалищі їхні сусіди, несвідомі два брати Ростислав і Ярослав. Звалище колись організував їхній батько, а вони продовжують справу. Ростик і Ярик заробляють за «регулювання», де висипати сміття, а ви (державні люди) прибирайте комунальними силами і за комунальні бюджетні гроші!!!»

За словами посадовця, власники самоскидів – відомі в місті підприємці. На них склали протоколи. Але їм дешевше висипати не на офіційному полігоні відходів на Завадівці, а в кручі біля Сугоклеї, бо «Ростик і Ярик беруть від 50 до 200 грн за машину», а там треба платити більше.

«Я прогнозую, що, щоб прибрати все сміття, яке навозили туди ці бізнесмени та інші нехлюї, потрібно декілька мільйонів гривень. Про шкоду екології взагалі треба не говорити, а кричати – таких значних масштабів це все забруднення набрало, це також мільйонні збитки завдані природі!!! Там річка, і все сміття, за роки через внутрішні води йде в екосистему і до колодязів... а ще й прямо потрапляє до водної артерії – річки Сугоклеї», – написав пан Андрій.

Він також додав, що попри звернення до поліції про організацію незаконного бізнесу по збиранню коштів за висипання сміття і відходів, які надходили і в 2017–2019 роках, реагування – нуль.

«Ми займаємося!!! Але коли винних притягнуть до відповідальності? Коли відреагують на наші сигнали про порушення 2017–2019 років і нинішні сигнали?!» – ставить він риторичне питання.

Аби привернути увагу до цього неподобства, ще у лютому міські екоактивісти створили петицію до міської влади із вимогою ліквідувати звалище. Наприкінці  квітня міська рада дала відповідь на неї.

«Зважаючи на те, що вищезазначене несанкціоноване сміттєзвалище складається з будівельного сміття, будівельних відходів та ґрунту, що вивозиться вантажними автомобілями, відсутність у підпорядкованих комунальних підприємств технічної можливості його ліквідації через непомірно великий обсяг, а також у зв’язку з оголошенням в Україні надзвичайної ситуації через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та обмеженістю фінансових ресурсів, ліквідувати зазначене сміттєзвалище на цей час неможливо. Крім того, ліквідація сміттєзвалища повинна здійснюватися з одночасною рекультивацією вказаної земельної ділянки», – йдеться у відповіді головного управління ЖКГ міської ради.

Після завершення карантину, зазначено в тексті документа, управління  підготує екологічний запит до Кіровоградської облдержадміністрації щодо виділення коштів на ліквідацію сміттєзвалища та проведення рекультивації землі з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У відповіді також зазначається, що спеціалізована інспекція міста за фактами даних правопорушень склала протоколи про адмінправопорушення. Водночас управління звернулося до поліції щодо вжиття заходів стосовно недопущення завезення будь-якого сміття на вищезазначену територію, встановлення осіб-порушників та притягнення їх до відповідальності.

«У разі встановлення осіб, які вивозять будівельне сміття, будівельні відходи та ґрунт на вищезазначену земельну ділянку, головним управлінням як виконавчим органом Міської ради міста Кропивницького буде вжито відповідних заходів щодо ліквідації вищевказаного сміттєзвалища за рахунок винних осіб», – кінець тексту.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА