У Кропивницькому відкрили виставку світлин 80-ти весіль

Автор: Нова Газета

Минулого тижня у Кропивницькому відкрилася виставка старовинних весільних світлин, які роками збирав на Кіровоградщині відомий колекціонер, краєзнавець і реставратор Володимир Нагорний.

 

Загалом – 80 різних, не схожих один на одного весіль, які відбувалися у місті Єлисаветграді, селах Знам’янського, Світловодського, Олександрівського і Новоархангельського районів, а також на Черкащині, починаючи з 1910 і до 1970-х років.

Розкішні і прості, святково і скромно вбрані, ряджені і стримані, військові і хлібороби, на возах і ЗІЛах, з найрізноманітнішими вінками, квітами, рушниками та іншою весільною атрибутикою – описувати їх можна безкінечно і все одно забракне слів!

Окрім самої колекції, приємно вражає форма її презентації. Бо Володимир Нагорний не просто виставив світлини на показ, а скористався сучасними технологіями, щоб наситити їх різними кольорами. І тепер поруч зі старовинним чорно-білим фото красується його осучаснена кольорова копія. Споглядаючи цю красу, усвідомлюєш, що українці вміли бути щасливими, не зважаючи ні на що!

Відвідати виставку можна до 13 серпня з 9 до 16 год. в обласному Центрі народної творчості (м. Кропивницький, вул. Гоголя, 66).

Світлана Листюк, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА