Коронавірус. Друга хвиля

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому готуються до протидії другій хвилі поширення коронавірусу

 

За словами начальника управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук, нині на лікуванні у Центральній міській лікарні перебувають 44 хворих з діагнозом COVID-19.

За оперативними даними, станом на 9 вересня по області зареєстровано 870 випадків інфікування, 47 летальних випадків, одужало 732.

Під час брифінгу Оксана Макарук також нагадала про основні ознаки коронавірусної інфекції та алгоритм поведінки у разі підозри на хворобу.

– У разі підозри (підвищена температура, нежить, сухий кашель, ломота, біль в тілі) людина має зв'язатися  зі своїм сімейним лікарем. Він консультує пацієнта, а при необхідності призначає виїзд мобільної бригади на дім для здійснення тестування. Якщо у пацієнта не підписана декларація з сімейним лікарем, хворий може звернутися на регіональну гарячу лінію. У Кропивницькому це номер: 24-13-14. Ця лінія працює вдень, але є і цілодобова регіональна гаряча лінія: 800 500 238, диспетчер якої  скоригує дії пацієнта. Крім того, можна викликати бригаду екстренної медичної допомоги за телефоном 103.

У Кропивницькому запроваджено ІФА-тестування, які проводять на базі поліклінічного відділення  № 1 по вулиці Габдрахманова та на базі поліклінічного відділення Центральної міської лікарні.

Безкоштовне ІФА-тестування проводиться для медичних працівників,  працівників груп ризику та для осіб, яких з підозрою направляють на госпіталізацію і які мають електронне направлення від сімейного лікаря. Для інших це тестування платне.

Лікування здійснюється за затвердженим протоколом, а фінансування такого «ковідного пакета» лікування  відбувається через опорний заклад – Центральну міську лікарню.

Тим часом у навчальних закладах області почали фіксувати випадки захворювання вчителів. Зокрема, одразу після Дня знань чотирикласники кропивницької школи №31 перейшли на дистанційне навчання  через контакт батьків учнів із хворими на коронавірус, а  8 вересня в школі №14 закрили 11 класів через два випадки коронавірусу серед вчителів: першокласників відправили на канікули, а учні 2 і 3 класів перейшли на дистанційне навчання.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА