«Коли більше об’єднує»: на Кіровоградщині стартував міжнародний культурний проєкт

Автор: Нова Газета

Минулий тиждень був особливо насиченим для всього учнівського і педагогічного колективу Голованівського ліцею. Адже тут проходив перший етап міжнародного освітньо-культурного проєкту «Коли більше об’єднує, ніж розділяє», розроблений громадськими організаціями «Баба Єлька» (Україна, Кіровоградщина) й
«O wilku mova» (Польща, Сілезія).

 

«Представляти свій заклад, регіон і народ – це дуже відповідальна і важка місія. Особливо, враховуючи те, що часом ми самі далеко не досконало володіємо культурним спадком наших предків, прихованим під товстим шаром «шароварщини», – наголосила  директорка ліцею Ольга Томашевська. – Тож ми радіємо, що саме нашим учням випала нагода долучитися до цієї почесної місії. І все це завдяки непересічним людям – команді громадської організації «Баба Єлька». Саме вони взяли рівноцінну участь у розробці проєкту, вибороли фінансування від Польсько-української ради і обрали наш ліцей, як локацію для реалізації міжнародного культурного обміну».

 

Готуючись до онлайн-зустрічей, учасники (десять учнів 9-го класу Голованівського ліцею і їхні польські однолітки зі школи імені Емілії Герчак міста Гродкова) створювали презентації про свої район і країну, найяскравіші історичні події, культурні досягнення і видатних особистостей, а також знімали мініфільми про свої школи. Якісно виконати завдання українській команді допомагала вчителька англійської мови Ганна Спусканюк.

А протягом першого –  «польського» – тижня проєкту школярі, за моїм модераторством з української сторони і Майї Цьонки з польської, презентували свої розробки, грали в інтерактивні ігри за методикою «Active Citizens», відгадували краєзнавчі вікторини, знайомилися зі слов’янським корінням своїх народів під час лекцій від науковців Сілезії. Діти порівнювали українські і польські витинанки, перевтілювалися у слов’янських міфічних істот, практикувалися у поширеному в Польщі графічному мистецтві – лінокат.

Інша – технічна – сторона проєкту передбачає знайомство учасників з новітніми цифровими технологіями. Школярі вчилися працювати з сучасними програмами і гаджетами, зокрема з графічними планшетами, знімати блоги, створювати комікси й інтерактивні мапи. Українській команді у цьому допомагали вчителі інформатики Інна Теліга і Тетяна Аджиєнко, які повністю взяли на себе технічний бік онлайн-зустрічей.

Зазначимо, що Польсько-українська рада молодіжного обміну, яка фінансує проєкт, забезпечила всі воркшопи якісними канцтоварами, а школи-учасниці – сучасним дороговартісним обладнанням (мікрофони, камери, проектори, принтери та інше). Вчасно отримати свою частку техніки Голованівському ліцею допомогла депутат районної ради Тамара Голімбієвська, яка оплатила мито за посилки з Польщі. «Це мій подарунок до 50-літнього ювілею рідної школи, поріг якої я переступила рівно 50 років тому! – розповіла Тамара Павлівна. – І знаменним є те, що мої внуки стали школярами саме цьогоріч! Вважайте, що це моя свідома громадська позиція і звичайна людська відповідальність».

Це все про тиждень минулий! А попереду на учасників чекає «українська» програма від «Баби Єльки», розроблена на основі матеріалів, зібраних учасниками ГО під час фольклорно-етнографічних експедицій Кіровоградщиною.

 

Світлана Листюк

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА