«Не вистачає ані кисню, ані апаратів штучної вентиляції легень»

Автор: Нова Газета

У Кіровоградській обласній лікарні бракує кисню для пацієнтів, хворих на коронавірус. Про це йдеться у сюжеті Суспільного телебачення.

 

Станом на 30 жовтня в обласній лікарні лікувалося 63 людей з COVID-19. На той час в медичному закладі залишилось 103 балони з киснем.

У реанімаційному відділенні обласної лікарні є 12 ліжко-місць, обладнаних системами постачання кисню. За словами завідувача відділення Остапа Собота, з 22 жовтня вони приймають хворих із пневмонією, зумовленою коронавірусом:

«Протягом останнього місяця кількість хворих значно збільшується. Ми вже практично не можемо впоратися з потоком пацієнтів. Можна сказати, що вже зараз не вистачає ані кисню, ані апаратів штучної вентиляції легень».

Завідувач інфекційного відділення №3 обласної лікарні Анатолій Бондар розповів, що у відділенні лікуються 29 людей з коронавірусом. Це відділення приймає хворих середнього ступеня тяжкості та одужуючих хворих, які переводяться з інфекційного відділення №1 та реанімаційного відділення.

Зі слів Анатолія Бондаря, кисневе забезпечення обласної лікарні здійснюють через точки централізованого постачання (у відділенні є три такі точки – у палаті інтенсивної терапії) та кисневі концентратори:

«У палаті інтенсивної терапії перебувають троє людей, нещодавно зняті зі штучної вентиляції легень. Вони потребують кисню високого потоку. Ще семеро пацієнтів отримують кисень від концентраторів. У них сатурація (насичення киснем крові) нижче норми», – розповідає лікар.

На день пацієнтам потрібні 75-80 балонів з киснем. Хворі користуються централізованою подачею кисню, система якої ефективніша за концентратор. Пацієнти у важкому стані потребують апаратів штучної вентиляції легень, які працюють через централізовану подачу кисню:

«У лікарні є киснева станція, яка дає 24 балони на добу, плюс ми купуємо 50 балонів на добу і їх використовуємо. Маємо проблему, чекаємо балони з киснем. Якщо не буде кисню, зрозуміло, пацієнтів відключимо від системи. Вони помруть».

Начальник кисневої служби Володимир Лебідь розповів, що балони з киснем до відділень підвозять за потреби: їх підвозять до відділення, де з’єднують із рампою, потім кисень трубопроводом подається в палати.

Кисню, який виробляє та подає через труби до відділень генератор, не вистачає, через це докуповують у фірми «Кріогенсервіс», проте об’ємів постачальника не вистачає для забезпечення потреб лікарні.

За словами директора фірми «Кріогенсервіс» Володимира Жирохова, підприємство готове постачати до обласної лікарні 1040 балонів щомісяця до кінця 2020 року (з розрахунку 35 балонів на добу), але на збільшення об’ємів постачання бракує вхідної сировини.

У лікарні планують встановити додатковий генератор кисню. Готують проєктно-кошторисну документацію на встановлення ще одного, вдвічі потужнішого, генератора. 7 мільйонів 480 тисяч гривень на це виділили за рахунок субвенції державного бюджету. Ще 3 мільйони 520 тисяч виділили з державного бюджету. Додаткове обладнання планують встановити протягом найближчих двох місяців.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА