У Копанках на Різдво згоріла старовинна церква…

Автор: Нова Газета

Повідомлення про пожежу надійшло о 9:22. Перед тим, за словами очевидців, у приміщенні почулося тріскотіння та з’явився дим. Парафіяни кинулися виносити з палаючої церкви ікони та інші церковні речі. Згодом вогонь поширився на більшу частину храму, упав купол…

 

Пожежа тривала протягом п’яти годин, стовп диму було видно на околицях села, вогонь вдалося загасити лише о другій годині дня. За офіційною інформацією, площа займання склала 160 квадратних метрів. Пожежу гасили 17 осіб особового складу, три одиниці техніки пожежно-рятувальних частин Малої Виски та Смоліного, а також добровільна пожежна дружина місцевого сільгосппідприємства «Хутірське»…

За інформацією історика Бориса Шевченка, у Копанках було дві церкви святих рівноапостольних Костянтина і Єлени. Першу спорудив засновник Копанок майор Костянтин Палалов. Почали її будувати у 1788 р., освятили у 1790 р. Через те, що Царекостянтинівська церква була дерев’яною, з часом її приміщення зіпсувалося. Тому наприкінці ХІХ ст. селяни вирішили храм знести і спорудити на його місці нову, також дерев’яну і також названу в честь римського імператора Костянтина і його матері Єлени однопрестольну церкву. У 1893 р. нова церква була освячена і в ній розпочалися богослужіння.

Згідно з архівними даними, в 1921 році храм закрили та віддали місцевому колгоспу під склад. А в 1990-ому той же колгосп його реставрував за кошти обласної ради. Наступний етап трансформації старовинного храму відбувся у 2018-му році – тоді меценатами стало подружжя Бабенків (Олександр Бабенко – директор СТОВ «Хутірське»), яке профінансувало ремонт будівлі церкви. Разом із тим, після реставрації храм втратив і автентичний вигляд – тут з’явилися бані, не характерні для первозданної будівлі ХІХ століття, та сучасна обшивка.

У червні 2018 року, у день пам’яті святих рівноапостольних  Костянтина та Єлени, оновлений храм освятив митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф.

7 січня, у день трагедії, на офіційній сторінці Кіровоградської єпархії з’явилося повідомлення про те, що церкву планують відбудувати:

«Висловлюємо щире співчуття настоятелю, благодійникам та парафіянам храму у зв'язку з цією трагічною подією. Молимося до Господа, щоб Він утішив свою вірну паству у такому важкому випробуванні.

Дерев'яний храм на честь святих рівноапостольних Костянтина і Олени в селі Копанки був побудований на початку ХIХ століття. В ХХ столітті будівля храму була в занедбаному стані. Щоб зберегти храм, з благословення Високопреосвященнійшого Іоасафа митрополита Кіровоградського і Новомиргородського, нещодавно було вирішено провести ремонт церкви як всередині, так і ззовні. Відновлення святині стало можливим завдяки особливій увазі меценатів – сім’ї Бабенків, Олександра Васильовича та Тетяни Володимирівни.

Просимо ваших святих молитв та підтримки у цій складній ситуації, що спіткала православну громаду с. Копанки».

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА