Залиште проліски в лісі!

Автор: Нова Газета

За зірваний пролісок – 1700 гривень штрафу, за один паросток черемші – 63 гривні. Такі штрафи сплачують порушники, які рвуть червонокнижні рослини, йдеться у сюжеті Суспільного.

Інженер Чорноліського лісового господарства Олена Кирпа разом з екологом та поліцейським влаштували рейд, покликавши з собою журналістів.  Територія Богданівського лісництва площею майже чотири тисячі гектарів є зоною природного заповідного фонду. Черемшу тут не висаджували, вона виросла природним шляхом на площі три гектари.

«На початку вегетації ця рослина має найбільший смак, коли рослина виходить з ґрунту трубочкою. Зараз вона починає втрачати свої їстівні властивості, але все одно є люди, які її нищать», – розповіла Олена Кирпа.

Червонокнижна назва черемші – цибуля ведмежа. За зривання цієї рослини з природного середовища інспекція складає протоколи і направляє до суду. У цьому році фахівці склали 41 протокол. За продаж мінімальна сума штрафу складає 1700 гривень, це передбачено адміністративним кодексом, за зривання – до 1700. Такі рейди триватимуть до 31-го травня.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА