Університет Люксембурга розшукує остарбайтерів з Великої Виски

Автор: Нова Газета

Примусові робітники (більш відомі як остарбайтери), вивезені з окупованої України під час Другої світової війни, опинились не лише на території Німеччини. Близько чотирьох тисяч осіб вивезли для роботи на промислових об'єктах Люксембургу. Серед них – понад 100 дівчат та хлопців з Кропивницького та сіл області, переважно підлітків.

 

Попри те, що після тих трагічних подій пройшло 80 років і більшості цих примусових робітників уже давно немає серед живих, пам'ять про них продовжують зберігати в цій маленькій країні. У Центрі вивчення нової та цифрової історії Університету Люксембурга розпочався науковий проєкт, у межах якого розшукують документи, фотографії та спогади колишніх примусових робітників, щоб доповнити історію Другої світової війни в Люксембурзі розповідями про жертв нацизму родом передусім з території України.

Університет Люксембурга просить відгукнутися усіх, чиї близькі були вивезені на примусові роботи в Люксембург або найближчі міста на півночі Франції, сході Бельгії чи заході Німеччини.

Якщо у ваших сімейних фотоальбомах збереглися фотографії, ви пам'ятаєте про Люксембург з оповідей ваших батьків, дідусів та бабусь, інших старших родичів, зв'яжіться з редакцією (телефон 0664318691, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

 

Фурман Зінаїда Олексіївна – примусова робітниця сталеливарного заводу у Діффердінгені в Люксембурзі, 1943 рік. Народилась у 1926 році в місті  Новогеоргіївськ, після завершення війни повернулась до України і проживала в селі Велика Виска Новоукраїнського району.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА