Як у Підлісному обжинки справляли

Автор: Нова Газета

Вечір 24 липня на околиці села Підлісне видався по-справжньому святковим та співочим. Колектив місцевого Будинку культури на чолі з художнім керівником Наталією Галушко відтворювали стародавній український обряд завершення жнив – обжинки. До участі також долучилися місцеві жителі і гості з Олександрівки та Кропивницького.

 

Учасники повторили кожен крок давнього дійства, які супроводжувалися обрядовими піснями. Спочатку серпами жали збіжжя, зв’язаними перевеслами формували снопи і потім вибивали зерно ціпами. Також на святкуванні зав’язали «бороду» червоною стрічкою (декілька спеціально нескошених стебел з колосками). За народними повір’ями, вирощуючи хліб, житні духи нібито готували запаси для себе. Тому не можна було забирати все з поля, частину хліба слід лишити для них, щоб вони могли перезимувати.

Наприкінці з останніх зжатих колосків сплели вінок, який показали господарю поля в знак виконаної роботи. А той у свою чергу смачно почастував женців, після чого відбулися танці з піснями.

Однією з учасниць обжинків стала Анна Навроцька з сім’єю, яка саме приїхала в гості до родичів. «Декілька тижнів тому ми були тут на святі Івана-Купала і нам дуже сподобалось. Тож вирішили долучитись і сьогодні. Вперше для себе пробувала жати серпом та в’язати перевесла зі снопами. Дуже атмосферне свято з піснями, вбраннями та прикрасами», – зазначила жінка.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА