Як 28 петель допомагають «поспішайкам»

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому рукодільниці допомагають рятувати передчасно народжених дітей

 Місцевий осередок міжнародного волонтерського руху «28 петель» – один із 14 діючих в Україні. Учасники клубу – люди різного віку, професій і життєвого досвіду, яких об’єднують дві речі: любов до в’язання та бажання допомогти «поспішайкам». Більше про діяльність цього руху «Нова» дізнавалася у координатора з Кропивницького Олени Логвіної.

В обласному центрі рух «28 петель» функціонує з березня 2018 року. Назва обрана не просто так, адже саме стільки петель необхідно набрати для основи шкарпетки для передчасно народженої дитини.  «Спочатку я побачила у ФБ дописи загальноукраїнської групи про те, що люди в’яжуть для недоношених діточок. Поцікавилася, чи є такий рух у Кропивницькому і виявилося, що на той час не було. Тож вирішила спробувати себе в ролі координатора, тим більше, що лікарі, з якими я зв’язалася, підтвердили, що потреба в таких речах існує», – зазначає Олена Логвіна.

З того часу Олена та інші небайдужі, для яких в’язання гачком є хобі, майструють різноманітні теплі речі для крихіток: пледи, шкарпетки, жилетки, шапочки, рукавички. Для їх виготовлення використовують лише натуральну вовну. Більшість волонтерів працює вдома у вільний час, а готовий одяг передають при зустрічах чи поштою. Далі його віддають до реанімаційного відділення обласної лікарні та міського пологового будинку. За словами координаторки руху в обласному центрі, за час своєї діяльності вони передали до закладів понад 750 речей.

Чому ці речі такі важливі для малюків? З перших секунд життя передчасно народженої дитини необхідно дбати про збереження тепла її тілом. Його втрата призводить до того, що організм змушений витрачати енергію не на ріст і розвиток, а щоб зігріватися. Саме тому для збереження тепла тіла поряд із спеціальним медичним обладнанням – кувезом, застосовують і вовняні речі. «Завдяки натуральній шерсті, через те, що вона колеться, дітки зігріваються, в них покращується циркуляція крові. Також тертя вовняних волокон об тіло дитини діє як рефлекторний масаж і не дає їм глибоко заснути. У недоношених діток часто зустрічається синдром апноє, коли уві сні вони просто «забувають дихати» і від цього можуть померти. Шерсть же стимулює їх рухатись і дихати», – розповідає жінка.

Крім предметів одягу волонтери виготовляють і спеціальні іграшки-комфортери. Зазвичай це в’язані восьминіжки. Їхня історія бере початок у 2013 році в Данії, коли в однієї жінки народилася недоношена дівчинка. «Вона зв’язала для своєї дитини іграшку, потримала її біля себе, щоб та увібрала її запах, і принесла доньці. Згодом лікарі помітили, що дитина заспокоюється, тримаючи іграшку за щупальця, і перестала смикати трубки і зонди із підключених до себе систем», – додає Олена Логвіна.

Волонтерський рух «28 петель» існує за рахунок особистого вкладу кожного із учасників, який за власні кошти купує необхідні матеріали. Долучитись до доброї справи може кожен. «Люди можуть в’язати і передавати речі. Хто не вміє, може передавати пряжу на речі, або ж ми можемо навчити в’язати», – зазначає Олена Логвіна.

Олег Козупляка, фото Олени Логвіної

 

За більш детальною інформацією можна звернутися на сторінку
Кропивницького осередку у ФБ «Клуб
«28 петель» Кропивницький, Україна» або за номером телефону
099 71-88-650  (Олена Логвіна).

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА