5 міфів про пересувні відділення Укрпошти

Автор: Нова Газета

Новина про те, що Укрпошта продовжує запускати пересувні відділення, наробила багато  галасу і, як завжди трапляється з нововведеннями, обросла чутками і міфами. Щоб  розібратися, що правда, а що ні, і як буде відтепер працювати пошта, ми дослідили  5 найбільших міфів про «пошту на колесах». 

 

 

Міф 1.

Відділення закриються і Укрпошта перестане працювати

Укрпошта не може припинити роботу, якщо в населеному пункті мешкає хоча б одна  людина. Цей обов’язок національного поштового оператора закріплено законодавчо, тому  всі хвилювання, що Укрпошта просто припинить надавати послуги – марні.  

Штат пересувного відділення складатиметься з водія, начальника відділення і листоноші.  Поки листоноша і водій розвозитимуть посилки і пенсії, начальник відділення  залишатиметься у точці обслуговування. Це буде або приміщення відділення Укрпошти, або  якесь інше приміщення, надане сільрадою. В точці присутності можна так само отримати  всі ті ж послуги, що і у пересувному відділенні. Тобто, якщо людині потрібно відправити  посилку, це можна зробити як у точці обслуговування, так і віддати посилку листоноші, яка  на авто буде об’їжджати село. 

Міф 2.

 Через нові графіки пенсію не будуть доставляти вчасно

Сільські відділення і зараз не працюють 6 днів на тиждень. Як правило, вони працюють 2-3  дні на тиждень. Для частини населених пунктів з переходом від стаціонарних відділень на  пересувні графік може взагалі не змінитися. Навіть якщо графіки зміняться, вони будуть  складені таким чином, щоб листоноша встигала обслуговувати всіх мешканців, в тому числі  і вчасно доставляти пенсії. Якщо говорити окремо про доставку соціальних виплат і пенсій,  то Укрпошта – перша хто зацікавлений доставляти їх вчасно. Річ у тім, що поштовий  оператор звітує за доставку кожної пенсії. І якщо з якоїсь причини гроші було не  доставлено, пошта має їх повернути назад на рахунок Пенсійного фонду. 

Впровадження пересувних на графік доставки пенсій не вплине. Але це суттєво вплине на  підвищення рівня безпеки і персоналу, і коштів, а також забезпечить комплексне обслуговування пенсіонерів: при одержанні пенсій можна буде одразу сплатити рахунки  за споживі послуги, придбати товар, оформити передплату тощо.

 

Міф 3.

Із переходом на новий формат пошта перестане доставляти газети і журнали

Оформлення передплати і доставка періодики – така ж послуга Укрпошти, як і решта інших  послуг. Укрпошта і надалі буде доставляти газети та журнали. Оформити передплату можна  буде як у точці обслуговування, так і у листонош. Придбати пресу без передплати можна  буде у пересувному відділенні. 

А що робити з доставкою тижневиків, якщо вихід номера і графік пересувного не  співпадають? Коли запускаються пересувні відділення, перші кілька тижнів авто їздить за  плаваючим графіком, щоб протестувати роботу і створити постійний графік. Як показує  досвід Укрпошти в інших областях, де пересувні відділення вже запустилися, швидко  вдається знайти зручний режим, який дозволятиме вчасно розвозити і пенсії, і періодичні  видання, і надавати інші послуги. 

Саме зараз у розпалі передплатна кампанія на 2022 рік. Приймання передплати  проводиться всіма поштовими відділеннями та листоношами. Укрпошта підготувала для  передплатників багато подарунків. Кожен, хто передплатив хоча б одне видання,  автоматично стає учасником акції «Я люблю передплату» та отримує можливість взяти участь у розіграші, а також позмагатися за головний подарунок – пральну машину  «Samsung», надіславши квитанції та абонемент про оформлену передплату. Подробиці  акції можна дізнатися у листоноші або у поштовому відділенні (пересувному або ще  стаціонарному), а також на офіційному сайті Укрпошті у розділі «Акції».   

Міф 4.

Оскільки пошту тепер доставлятимуть автівкою, через ціни на пальне зросте вартість поштових послуг 

Укрпошта, як і інші організації, час від часу переглядає тарифи на свої послуги. Перегляд цін  пов’язаний з інфляцією, з підвищенням заробітної плати тощо. Але він точно не буде  пов’язаний зі зміною формату роботи пошти. По-перше, ціни на послуги Укрпошти однакові  для всіх відділень по всій території країни, незалежно від того, як відділення – пересувні чи  стаціонарні – там функціонують. По-друге, зміна формату зі стаціонарних відділень на  пересувні якраз пов’язана з оптимізацією. Кількість послуг, які оплачують мешканці  невеликих сіл, не перекриває витрат Укрпошти для забезпечення цих послуг в класичному  форматі. Щоб не тільки зберегти існуючі, але й запровадити сучасні послуги, які базуються  на нових технологіях, було вирішено в невеликих населених пунктах змінити формат зі  стаціонарних на пересувні. Бо утримувати одне пересувне відділення, яке буде  обслуговувати кілька сіл, вигідніше, ніж утримувати кілька стаціонарних відділень. 

 

Міф 5.

 Із запуском пересувних відділень на пошті не можна буде сплатити комунальні послуги

Навпаки, із запуском пересувних відділень оплатити комунальні послуги можна буде не  лише готівкою, а ще й карткою, бо кожна бригада матиме автономний термінал для  прийому платежів. Сама ж послуга оплати комунальних нікуди не зникає – всі, хто сплачував комунальні через Укрпошту, можуть і далі це робити. Листоноша так само зможе допомогти  з оплатою – вона і принесе платіжки, і оформить оплату. 

Як бачимо, міфи виявилися дійсно міфами. Така людська природа, що до всього нового ми  ставимося з пересторогами. Проте в цьому випадку дійсно для хвилювань немає причин:  пошта в селах працюватиме, просто в деяких вона буде тепер «на колесах».

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА